Rudenī sola nākt klajā ar priekšlikumiem visas austrumu robežas modernizēšanai

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks

FOTO: Valsts kanceleja

Rudenī valdībai tiks virzīti priekšlikumi par visas austrumu robežas modernizēšanu, pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Šodien Pabriks, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts un VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" pārstāvji apmeklēja vienu no jaunizveidotajiem Latvijas - Krievijas valsts robežas posmiem Opuļos.

Vienā no robežas posmiem pirmie kilometri iekārtoti saskaņā ar visām augstākajām 21.gadsimtā prasībām, norādīja Pabriks. "Robežas posms ir iekārtots ar dažādiem sensoriem, kabeļiem, novērošanas kamerām, kas ļauj diennaktī ekonomēt cilvēkresursus un saņemt pilnvērtīgu informāciju par situāciju uz robežas," skaidroja ministrs.

Viņš norādīja, ka robežas modernizēšana tuvākajā laikā turpināsies. Viņaprāt, šajā jautājumā uz priekšu jāvirzās ļoti straujiem. 

Viņš skaidroja, ka patlaban norit pilotprojekts, kurā iesaistījušās Aizsardzības un Satiksmes ministrijas, bet rudenī informatīvajā ziņojumā valdībai tiks virzīti priekšlikumi par visas austrumu robežas modernizēšanu.

"Tehnoloģiju straujajai attīstībai mūsdienās seko līdzi arī robežpārkāpēji, tādēļ viņus vairs nav iespējams efektīvi apturēt, būvējot tikai fiziskus šķēršļus. Austrumu robežas modernizēšanā integrētās tehnoloģijas būtiski stiprinās arī mūsu valsts aizsardzības spējas, tādēļ man ir patiess prieks redzēt šī projekta rezultātus," norādīja Pabriks.

"Valsts robežas drošība ir arī valsts prestiža jautājums. Esmu gandarīts, ka LVRTC eksperti ciešā sadarbībā ar iekšlietu un aizsardzības nozari ir spējuši radīt jaunus informācijas tehnoloģiju risinājumus, ar ko varēsim lepoties arī starptautiski. Arī valsts kapitālsabiedrībām ir nepieciešamība un iespēja būt konkurētspējīgiem," iepazīstoties ar LVRTC paveikto, atzina  Linkaits (JKP).

Jau ziņots, ka jau vairākus gadus notiek aktīvs darbs pie Latvijas ārējās robežas stiprināšanas, kuras galvenais uzdevums ir padarīt robežu pārskatāmu, uzlabot sakarus un tehnoloģiju izmantošanu, kā arī stiprināt informatīvo telpu. 

2015.gada vasarā tika noslēgta vispārīgā vienošanās "Par Valsts robežas joslas infrastruktūras izbūvi gar Latvijas un Krievijas robežu". Būvprojekts aptver visu 283,6 kilometrus garo Latvijas, un Krievijas robežu, un tas veidots atbilstoši Valsts robežsardzes  darbības specifikai. Tāpat turpinās darbs pie Latvijas-Baltkrievijas robežas joslas iekārtošanas.

Latvijas austrumu robeža ar Krieviju un Baltkrieviju ir gan ES, gan arī NATO ārējā robeža. Šo robežu stiprināšana, kā arī to pārraudzības metožu pilnveide atbilstoši mūsdienu apdraudējuma formām ir būtiska daļa gan no Latvijas, gan arī citu sabiedroto valstu aizsardzības.

Uz augšu