Stājies spēkā trīs gadu cietumsods lietā par € 200 000 izkrāpšanu no ceļotgribētājiem

Ilustratīvs attēls FOTO: Reuters/ScanPix

Stājies spēkā trīs gadu cietumsods uzņēmējai lietā par 200 000 eiro izkrāpšanu no ceļotgribētājiem.

Augstākā tiesa (AT) atteikusies ierosināt lietā kasācijas tiesvedību, tāpēc stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas lēmums, ar kuru apsūdzētā - SIA "Ceļojums Tev" amatpersona - atzīta par vainīgu 201 personas apkrāpšanā, izkrāpjot no ceļotgribētājiem 216 730 eiro,  informēja tiesa.

Ar AT lēmumu stājies spēkā apsūdzētajai noteiktais brīvības atņemšanas sods uz trīs gadiem.

No apsūdzētās par labu cietušajiem noteikts piedzīt pieteiktās kaitējuma kompensācijas.

Apsūdzētā laikā no 2012.gada decembra līdz 2013.gada septembrim, izmantodama to, ka ir "Ceļojums Tev" faktiskā saimnieciskās darbības vadītāja, zinot, ka "Ceļojums Tev" kā tūrisma aģentam nav tiesības organizēt kompleksos tūrisma pakalpojumus, ievietoja internetā sludinājumus par tūrisma braucienu organizēšanu uz dažādām valstīm par nesamērīgi zemām cenām.

Tādējādi apsūdzētā ieguva naudas līdzekļus par tūrisma braucieniem ko, būdami maldināti, iemaksāja 201 uzņēmuma klients.

Rīgas rajona tiesa 2019.gadā apsūdzēto atzina par vainīgu un sodīja ar brīvības atņemšanu uz trīs gadiem. Tiesa noteica piedzīt no apsūdzētās par labu cietušajiem pieteiktās kaitējuma kompensācijas 216 730 eiro apmērā.

Izskatot lietu apelācijas kārtībā, Rīgas apgabaltiesa šogad maijā Rīgas rajona tiesas spriedumu atstāja negrozītu.

Kā liecina "Firmas.lv" datubāze, laikā no 2013.gada septembra līdz šī gada jūnijam uzņēmuma vienīgā īpašniece bija Laura Reķe, bet laikā no 2012.gada jūlija līdz 2013.gadam uzņēmuma īpašniece bija Sandra Borovika. Uzņēmums likvidēts šogad jūnijā.

Uz augšu
Back