Lietuva atjauno prasību valkāt sejas maskas

Sejas maskas

FOTO: Unsplash

Lietuvā nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatīšanos no šodienas atkal stājusies spēkā prasība valkāt sejas aizsargmaskas publiskajās iekštelpās, tai skaitā tirdzniecības vietās un sabiedriskajā transportā, kā arī valsts un un pašvaldību iestādēs.

Lielākie Lietuvas tirdzniecības tīkli jau solījuši stingri raudzīties, lai šī prasība tiek ievērota, un pircējus bez maskām neapkalpot, bet daļa tirgotāju solījuši, ka maskas un respiratorus varēs iegādāties viņu veikalos.

Masku valkāšana būs obligāta visiem, izņemot bērnus līdz sešu gadu vecumam.

Tā netiks pieprasīta apmeklētājiem sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, kur maskas būs jāvalkā tikai darbiniekiem, kā arī sporta un kultūras pasākumos, bet šajos gadījumos būs spēkā citas stingras prasības.

Tirdzniecības, izklaižu un atpūtas vietās, pakalpojumu uzņēmumos un sabiedriskajā transportā būs jānodrošina vismaz viena metra atstatums starp cilvēkiem un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība, bet trolejbusi un autobusi jādezinficē vismaz reizi dienā. Ieteikts transportlīdzekļos vairs netirgot papīra biļetes un pieturvietās iezīmēt vēlamo atstatumu starp gaidītājiem.

Maskas, respiratori vai citi aizsarglīdzekļi, kas aizsedz muti un degunu, no šodienas būs jāvalkā arī valsts un un pašvaldību iestāžu un uzņēmumu darbiniekiem un apmeklētājiem, izņemot bērnus vecumā līdz sešiem gadiem.

Iestādēm arī būs jāparūpējas par darbinieku un apmeklētāju fizisko kontaktu ierobežošanu, nodrošinot, lai starp viņiem tiktu ievērots vismaz viena metra atstatums, vai nodalot darbinieku darba vietas ar aizsargsienu.

Premjerministra Sauļus Skverneļa padomnieks, valdības izveidotās koronavīrusa epidēmijas apkarošanas darba grupas preses pārstāvis Ģiedrjus Surplis atgādinājis, ka arī turpmāk paliks spēkā ieteikums valkāt maskas sporta un kultūras pasākumu laikā tiklab iekštelpās, kā brīvā dabā. Īpaši viņš uzrunājis tādu pasākumu rīkotājus, kuros lielu apmeklētāju daļu veido seniori.

Lietuvas bīskapu konference vērsusies pie ticīgajiem un aicinājusi baznīcās un reliģisku pasākumu norises vietās ieturēt divu metru atstatumu starp cilvēkiem, bet gadījumā, ja tādas iespējas nav, valkāt sejas maskas.

Lietuvā pēdējā laikā jūtami pieaudzis jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits. Aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar vīrusu apstiprināta vēl 13 cilvēkiem un kopējais inficēšanās gadījumu skaits sasniedzis 2075.

Obligāta sejas aizsargmasku valkāšana publiskās vietās, arī ārā, Lietuvā tika ieviesta aprīlī, bet vēlāk pakāpeniski mīkstināta, un līdz šim tai bijis tikai ieteikuma raksturs.

Uz augšu