Toksiski dūmi no meža ugunsgrēkiem apņēmuši Sibīrijas pilsētu Jakutsku

FOTO: Reuters / Scanpix

Meža ugunsgrēki Sibīrijā, kas nekontrolēti deg jau nedēļām ilgi, rada arvien lielāku risku cilvēku veselībai un Sibīrijas pilsēta Jakutska sestdien brīdinājusi iedzīvotājus par toksiskiem dūmiem.

Ziemeļu vēji nes dūmus pilsētā, kurā ir 270 000 iedzīvotāju un kas atrodas 4800 kilometrus uz austrumiem no Maskavas.

Postošo meža ugunsgrēku dēļ pagājušajā gadā sibīrieši nedēļām ilgi cieta no toksiskiem dūmiem. Šogad ugunsgrēki lielākoties ir atstatus no apdzīvotām vietām, lai gan Krievijas medij vēsta, ka ugunsgrēki tagad bīstami pietuvojušies dažiem maziem ciemiem.

Sestdien mežu dienesti pavēstīja, ka šobrīd notiek cīņa ar 58 ugunsgrēkiem, kuri kopumā apņēmuši vairāk nekā 70 000 hektāru lielu platību.

Sibīrija pēdējās nedēļas piedzīvo neierastu karstuma vilni.

Kā pagājušajā mēnesī paziņoja Apvienoto Nāciju Pasaules Meteoroloģijas organizācija (WMO), vidējā temperatūra Sibīrijā jūnijā bija desmit grādus pēc Celsija augstāka par normu un ārkārtējais karstums uzkurinājis meža ugunsgrēkus aiz Arktiskā loka un veicinājis strauju jūras ledus kušanu.

20.jūnijā Sibīrijas austrumu pilsētā Verhojanskā tika reģistrēts temperatūras rekords aiz Arktiskā loka - plus 38 grādi pēc Celsija.

Augstās gaisa temperatūras ir saistītas ar biežākiem ugunsgrēkiem, jo sausā zeme rada ideālus apstākļus, lai ugunsgrēki izplatītos.

Uz augšu