Konstatē neatbilstības Loka maģistrālē Jelgavā ieklātajā asfalta virskārtā

Šoseja. Ilustratīvs foto.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Veicot ieklātā asfalta virskārtas laboratoriskās pārbaudes Loka maģistrālē Jelgavā, no Lietuvas piegādātajā asfaltmateriālā konstatēta neatbilstība iepirkuma specifikācijai, uzzinājām pilsētas pašvaldībā.

Iesāktie asfalta ieklāšanas darbi šonedēļ pārtraukti. Pašlaik, lai novērstu iespējamo ietekmi uz asfalta kvalitāti ilgtermiņā, pieņemts lēmums nofrēzēt jau ieklāto virskārtu un to atjaunot ar atbilstošas kvalitātes asfaltmateriālu.

"Būvdarbu kvalitāte katrā darba posmā tiek stingri uzraudzīta, un, konstatējot kaut mazāko neatbilstību, būvdarbu veicējam ir jāuzņemas pilna atbildība un neatbilstība jānovērš. Netiek pieļautas nekādas atkāpes no būvdarbu kvalitātes un iepirkuma specifikācijas," apgalvoja Jelgavas pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" vadītājs Māris Mielavs.

Viņš pauda, ka pēc fakta konstatācijas būvnieks - pilnsabiedrība "ReRe Vide-Hydrostatyba" - rīkojas atbildīgi un ir piekritis neatbilstību novērst pilnībā par saviem līdzekļiem.

Jau ieklātās asfalta virskārtas frēzēšana tiks sākta tuvākajā laikā. Pašlaik uzņēmums arī pārskata un pielāgo darba grafiku, lai šie papildu darbi neietekmētu kopējo projekta izpildes termiņu.

Jau vēstīts, ka Loka maģistrāles pārbūve notiek no Kalnciema ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai 4733 metru garumā. Būvdarbu izmaksas pārsniedz 20 miljonus eiro. Būvdarbus veic personu apvienība "ReRe Vide-Hydrostatyba".

Uz augšu
Back