Izkliedz savas sāpes un dusmas Islandes ainavā

FOTO: Ekrānuzņēmums

Islandes Tūrisma ministrija ir apžēlojusies par miljoniem cilvēku, kuri spiesti sēdēt mājās un nereti nespēj atbrīvoties no stresa, kādu radījusi pandēmijas uzspiestā dzīve. Tagad katram ir iespēja tīri fiziski izkliegt savu sasprindzinājumu, bailes, dusmas, sāpes un pārējās emocijas Islandes kalnos, klintīs un liedagos.

"Šajā gadā mums nācies daudz ko pārdzīvot. Šķiet, daudziem nepieciešama ideāla vieta, lai atbrīvotos no sava satraukuma." Šāds ievadteksts sagaida katru vietnes lookslikeyouneediceland.com apmeklētāju.

Psihoterapijā jau gadu desmitiem tiek diskutēts par to, kā stresa vai dusmu pārvēršana mežonīgā kliedzienā ietekmē smadzenes. Kaut arī nav vienota viedokļa par šīs nodarbes noderīgumu, dažādās psihoterapeitu praksēs tā tiek visai veiksmīgi piekopta kā atbrīvošanās no negatīvajām emocijām. Islandes Tūrisma ministrija nolēmusi šo praksi pārvērst virtuālā vispasaules projektā.

Tagad katram interesentam atliek vien apmeklēt īpaši radīto mājaslapu, izvēlēties sev tīkamāko vietu Islandē un ierakstīt savu kliedzienu. Turklāt tas atskanēs arī reālajā pasaulē - piedāvātajās vietās ir izvietoti skaļruņi, kas ļauj kliedzienam pārlidot klintīm, kalniem, liedagiem un nobaidīt kaijas. Tāpat iespējams noklausīties, kā savas dusmas izklieguši citi. 

Lai gan projekta autori cer, ka šāda kliedzienu terapija palīdzēs mazināt stresu, tie tomēr uzsver, ka nevajag aizmirst arī par profesionāla psihoterapeita palīdzību.

Uz augšu
Back