Mazajā Baltezerā, iespējams, savairojušās zilaļģes

Mazais Baltezers

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Mazajā Baltezerā, iespējams, savairojušās zilaļģes, teikts informācijā Ādažu novada mājaslapā.

Veikta Mazā Baltezera "Mārsilu" peldvietas apsekošana, kā rezultātā tika novērotas zilaļģu savairošanās pazīmes.

Dome aicina pirms peldes vizuāli novērtēt ūdens stāvokli un atturēties no peldēšanās, ja ūdenī visā peldvietas akvatorijā tiek novērota ūdens saduļķošanās un tā iekrāsošanās zaļā krāsā, kā arī netīra zilganzaļa plēve virs ūdens un aļģu saskalojums.

TVNET jau ziņoja, ka, iespējamas zilaļģu klātbūtnes dēļ nav ieteicams peldēties Baldones novada peldvietā "Saliņas".

Savukārt Ķekavas novada pašvaldība 31.jūlijā saņēmusi laboratoriskos rezultātus par ūdens kvalitāti, kas apliecina, ka divās peldvietās ir izplatījušās zilaļģes.

Cilvēka veselībai kaitīgās zilaļģes konstatētas Daugavā pie atpūtas vietas Ziedonī un Daugmalē pretī Nāves salai, līdz ar to šajā vietās nav ieteicams peldēties.

Zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi. Problēmas var radīt to masveida savairošanās jeb tā saucamā ūdens ziedēšana. Daļa Latvijā sastopamo zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas, kas atmirstot ūdenī var izdalīt toksīnus.

Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas - acu un citu gļotādu kairinājumu.

Parasti zilaļģu savairošanās ir novērojama ilgstoši karstā un sausā laikā, bet, līdzko laiks kļūst vēsāks, vējaināks un lietaināks, zilaļģu "ziedēšana" samazinās vai izzūd pavisam.

Pirms došanās peldēt iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību ūdens kvalitātei, primāri izvērtējot tā krāsu, jo zilaļģu "ziedēšanas" laikā ūdenim novērojama zilzaļa pelēcīgas nokrāsas plēve, kas pārklāj ūdens virsmu.

Uz augšu
Back