Baltkrievija atbrīvojusi 32 "Vagner" algotņus

FOTO: AFP / Scanpix

Baltkrievija atbrīvojusi 32 "Vagner" algotņus, kurus Minskas apkārtnē aizturēja tiesībsargājošo iestāžu darbinieki, tāpat atbrīvots algotnis, kas tika aizturēts valsts dienvidos.

Pašlaik aizturētie algotņi jau atrodas Krievijā.

Vēstīts, ka iepriekš tika saņemta informācija par vairāk nekā 200 kaujinieku ierašanos valstī, kuru mērķis ir destabilizēt situāciju vēlēšanu kampaņas laikā.

Kā ziņoja  BELTA, vīriešu grupa naktī no 24. uz 25.jūliju apmetusies vienā no Minskas viesnīcām, bet 27.jūlijā viņi pārcēlušies uz sanatoriju Minskas rajonā.

Kā pavēstīja sanatorijas administrācija, viesi piesaistījuši uzmanību ar krievu tūristiem neraksturīgu uzvedību un vienveidīgu militāra stila apģērbu.

Viņi nav lietojuši alkoholu, neapmeklēja izklaides iestādes, turējušies savrupi un centušies nepiesaistīt uzmanību. Tāpat viņi nelielās grupās izpētījuši sanatorijas teritoriju un tās apkaimi.

Aizturēto vārdi atradušies Ukrainas tīmekļa vietnes "Mirotvorec" datu bāzē, kur apkopota informācija par cilvēkiem, kas darbojas pret Ukrainas nacionālajām interesēm.

Vairums Baltkrievijā aizturēto šajā vietnē minēti kā Krievijas militārā izlūkdienesta "GRU ārštata darbinieki no privātās militārās kompānijas "Vagner"" un nelikumīgajiem bruņotajiem formējumiem, bet daži - kā Austrumukrainā prokrievisko kaujinieku pasludinās Doņeckas "tautas republikas" drošības struktūru darbinieki.

Vietnē minēti arī viņu dzimšanas dati.

Daļai anketu mirkļbirka #VAGNER pievienota uzreiz pēc tam, kad kļuva zināmi Baltkrievijā aizturēto kaujinieku vārdi.

Daži vietnē bija minēti, vēl pirms Baltkrievijas medijos bija parādījušies šo cilvēku privātie dati.

Krievijas rakstnieks Zahars Priļepins, kas vēl nesen pats darbojās Austrumukrainā prokrievisko spēku pusē, sociālajos medijos pavēstījis, ka Baltkrievijā aizturēto cilvēku vidū ir viņa Donbasa vienības karotāji.

Tie ir divi trīs cilvēki, norādīja Priļepins. Viņš gan pauda šaubas, vai Krievijas algotņi bijuši Minskā, lai destabilizētu situāciju Baltkrievijā.

9.augustā Baltkrievijā paredzētas prezidenta vēlēšanas, kurās ilggadējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko pretendēja  uz jau sesto pilnvaru termiņu.

Pēc vēlēšanām Baltkrievijā izcēlās plaši protesti.

Uz augšu
Back