Venecuēlā 15 cilvēkiem piespriež cietumsodus par Maduro nolaupīšanas plānu

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro FOTO: MANAURE QUINTERO / REUTERS

Venecuēlā 15 cilvēkiem ir piespriests 24 gadu cietumsods par piedalīšanos sazvērestībā, kuras mērķis bijis nolaupīt prezidentu Nikolasu Maduro, piektdien paziņoja ģenerālprokurors Tareks Viljams Saabs.

"Viņi visi ir daļa no karavīru un policistu grupas, kuru apmācīja ASV pilsoņi Kolumbijas teritorijā un kas 1.maijā ātrlaivās ar kara materiāliem devās uz Venecuēlas piekrasti," Saabs paziņoja televīzijā un tviterī.

Viņš sacīja, ka šīs grupas vadītājs bija Antonio Hosē Sekea Torress - bijušais nacionālās gvardes karavīrs, kurš pavērsies pret Maduro.

Pirms nedēļas tika ziņots, ka Venecuēlas tiesa piespriedusi 20 gadu cietumsodu diviem bijušajiem ASV karavīriem par līdzdalību neveiksmīgā Maduro gāšanas operācijā 4.maijā.

Saabs sacīja, ka visi 17 notiesātie atzinuši savu vainu.

Saabs sacīja, ka ir izdoti orderi vēl vairāku desmitu cilvēku aizturēšanai.

Maduro ir apsūdzējis ASV prezidentu Donaldu Trampu un valsts sekretāru Maiku Pompeo par līdzdalību neveiksmīgā valsts apvērsuma mēģinājumā pret viņu, bet Tramps ir noliedzis, ka ASV būtu saistīta ar Venecuēlā notikušo incidentu.

Operācija "Gideons" tika īstenota no Venecuēlas kaimiņvalsts Kolumbijas teritorijas. Tajā dzīvību zaudēja vismaz astoņi kaujinieki, bet 66 tika aizturēti un ieslodzīti.

ASV mediji ziņoja, ka operācijas mērķis bijis sagūstīt Maduro un nogādāt viņu ASV, kur par viņa galvu izsludināta atlīdzība un viņš apsūdzēts par narkotiku kontrabandu. 

Par neveiksmīgo operāciju atbildību uzņēmies bijušais ASV īpašo uzdevumu vienības karavīrs Džordans Gudro, kurš vada Floridā bāzētu privātās apsardzes firmu "Silvercorp USA".

Uz augšu
Back