T, 17.08.2022.

ZZS vērsīsies tiesā pret LTV mēģinājumu liegt piedalīties Rīgas domes priekšvēlēšanu debatēs

LETA
ZZS vērsīsies tiesā pret LTV mēģinājumu liegt piedalīties Rīgas domes priekšvēlēšanu debatēs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Rīgas mēra amata kandidāts, Saeimas deputāts Viktors Valainis
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Rīgas mēra amata kandidāts, Saeimas deputāts Viktors Valainis Foto: Edijs Pālens/LETA

​Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vērsīsies tiesā pret Latvijas Televīzijas (LTV) mēģinājumu liegt partijām vienlīdzīgas iespējas piedalīties Rīgas domes priekšvēlēšanu debatēs, informēja ZZS pārstāvji.

ZZS ir saņēmusi informāciju no LTV par to, ka noslēdzošajās debatēs pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, balstoties uz LTV izstrādātu nolikumu, ZZS pārstāvis netiek aicināts. ZZS uzskata, ka tādējādi politiskajiem spēkiem netiek nodrošinātas vienlīdzīgas iespējas un šo LTV lēmumu apstrīdēs tiesā.

Iepriekš LTV paziņoja, ka uz 28.augusta tiešraides debatēm tiks aicināti to sarakstu līderi, kuru pārstāvētie politiskie spēki saskaņā ar medijos publicētajiem partiju reitingiem uz 24.augustu būs pārsnieguši 4% robežu.

Vairāku publiskotu socioloģisko aptauju rezultāti liecina, ka ZZS atbilst šim nosacījumam, piemēram "Factum" aptauja liecina, ka par ZZS Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būtu gatavi balsot 6% pilsoņu, bet "Latvijas Faktu" aptauja - 7,8%.

Tagad LTV, izvēloties noslēguma debašu dalībniekus, balstās uz pašu izstrādātu nolikumu un liedz ZZS Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu saraksta līderim Viktoram Valainim piedalīties debatēs, norādīja partiju apvienības pārstāvji. ZZS uzskata, ka šāda LTV rīcība, nepamatoti ierobežojot politisko spēku iespējas uzrunāt sabiedrību un debatēt par Rīgai aktuāliem jautājumiem, rada nevienlīdzīgas iespējas.

"Mēs gatavojam pieteikumu tiesai, jo uzskatām, ka LTV rīcība nav pieņemama un ir nedemokrātiska. Jau pirms Saeimas vēlēšanām bija līdzīgs gadījums, kad tiesa uzdeva LTV mainīt lēmumu un paplašināt debašu dalībnieku loku," norādīja Valainis.

LTV programmu direktore Rita Ruduša sacīja, ka LTV pagaidām vēl nav oficiāli informējusi partijas par dalību noslēdzošajās debatēs pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. Pagaidām vēl tiek apstrādāti vēlētāju aptauju dati un šis process noslēgsies trešdien, kad arī tiks izsūtītas oficiālas vēstules partijām. 

"Attiecībā uz ZZS varu atzīt, ka ir notikusi komunikācijas kļūda. No LTV puses bija zvans šai partiju apvienībai par to, ka viņi nav uzaicināti, taču šis zvans bija LTV darbinieka kļūda," atzina Ruduša. 

Viņa piebilda, ka ZZS atsaukšanās uz 13.Saeimas vēlēšanu debašu precedentu nav korekta, jo šā gada 14.augustā stājies spēkā Administratīvās apgabaltiesas spriedums, kurā prasītāja prasība atzīta par nepamatotu un priekšvēlēšanu debašu rīkošanā LTV nav pieļāvusi pārkāpumus. 

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks sestdien, 29.augustā. 

Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no plkst.7 līdz 22.

Nobalsot vēlēšanās iespējams, sākot no trešdienas.

Iecirkņu darba laiki: 

  • Trešdien, 26. augustā, no plkst.16 līdz 21; 
  • Ceturtdien, 27. augustā, no plkst.9 līdz 16; 
  • Piektdien, 28. augustā, no plkst.12 līdz 20.
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu