Maduro apžēlo Venecuēlas opozīcijas parlamentāriešus

FOTO: Reuters/ScanPix

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro pirmdien apžēloja 110 opozīcijas parlamentāriešus un opozīcijas līdera Huana Gvaido sabiedrotos "nacionālā izlīguma veicināšanas interesēs", paziņoja valdība.

Starp apžēlotajiem, kuru vārdus valsts televīzijā nolasīja sakaru ministrs Horhe Rodrigess, ir Gvaido palīgs Roberto Marrero un parlamenta deputāti Hilbers Karo un Renso Prjeto.

Prezidenta dekrēts par apžēlošanu "stājas spēkā no tā publicēšanas brīža", un pēc tam tiesām "jāīsteno tūlītēji pasākumi minēto personu atbrīvošanai", sacīja Rodrigess.

Marrero tika apcietināts 2019.gada martā un apsūdzēts par dalību "teroristu šūniņā", kura esot plānojusi uzbrukumus Maduro valdības destabilizēšanai.

Pats Gvaido nebija starp apžēlotajiem, lai gan pret viņu ir ierosinātas vairākas lietas.

Apžēloto sarakstā ir arī opozīcijas parlamentārietis Fredijs Gevara, kurš 2017.gadā patvērās Čīles vēstniecībā Karakasā pēc tam, kad bija vadījis pret valdību vērstus protestus, kuros gāja bojā 125 cilvēki. Augstākā tiesa nolēmusi, ka viņam tiks liegta brīvība atstāt valsti.

Starp apžēlotajiem ir arī Enri Ramoss Aljups, kura vadītā Demokrātiskās rīcības partija ir vecākā Venecuēlā.  

Starp apžēlotajiem ir arī cilvēki, kuru lietas vēl nav izbeigtas, tai skaitā trimdā dzīvojoši opozīcijas parlamentārieši. 

Uz augšu
Back