O, 30.05.2023.

Ceļošana pandēmijas apstākļos: septiņu stundu lidojums uz "nekurieni"

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Reuters/ScanPix

Pirmspandēmijas apstākļos liela daļa cilvēku aviopārvadājumus uzskatīja par ātrāko veidu nokļūšanai no vienas vietas citā. Savukārt Covid-19 epidēmijas laikā, kad daudzas valstis slēgušas robežas un iespēja ceļot ir būtiski ierobežota, daudzi cilvēki sākuši sapņot ne tikai par ceļojumu galamērķiem, bet par pašu lidošanas piedzīvojumu, vēsta ASV raidsabiedrība CNN. 

Neparastu risinājumu ceļošanai pandēmijas apstākļos radusi Austrālijas aviokompānija “Qantas”, kas piedāvā lidojumu uz “nekurieni” - šī lidojuma galvenais mērķis ir lidojuma pieredzes baudīšana, nevis nokļūšana konkrētā galamērķī. 

“Qantas” nesen paziņoja par plāniem veikt septiņu stundu iekšzemes lidojumu, kas piedāvās iespēju pasažieriem jauki pavadīt laiku, kā arī pa lidmašīnas logiem vērot Kvīnslendu un Jaundienvidvelsu no debesīm. 

Lidojumu laikā pasažieriem tikšot nodrošinātas arī dažādas izklaides, kuras vadīs sabiedrībā pazīstamas personas. 

"Lidojuma pieredzes” reisus “Qantas” veiks ar “Boeing 787 Dreamliner” lidmašīnām, kuras lidsabiedrība parasti izmanto transkontinentālo lidojumu veikšanai. 

Pandēmijas dēļ starptautisko avioreisu skaits no Austrālijas ir minimāls, tāpēc “Qantas” starptautisko lidmašīnu flote šobrīd ir dīkstāvē. 

“Qantas” uzsver, ka lidmašīnām “Dreamliner” ir lieli logi pa kuriem pasažieri varēs vērot Austrāliju no aptuveni 9000 metru augstuma. 

Lidojumu Sidneja-Sidneja “Qantas” veiks 10.oktobrī, un tas ilgs aptuveni septiņas stundas. 

Uz šo neparasto reisu tika piedāvātas 134 biļetes par 787 līdz 3787 Austrālijas dolāriem. Kā informēja lidsabiedrība, visas biļetes uz šo reisu tika pārdotas desmit minūšu laikā.

“Qantas” nav pirmā un vienīgā lidsabiedrība, kas ierobežotas aviosatiksmes laikā piedāvā līdzīgus lidojumus bez konkrēta galamērķa. 

Izklaides lidojumu uz “nekurieni” 8.augustā veica Taivānas lidsabiedrība “EVA Air”. 

Tikmēr Japānas aviokompānija “All Nipon Airways” saviem pasažieriem piedāvāja izklaides reisu, kas ilga pusotru stundu un kura laikā pasažieriem tika radīta Havaju salu kūrorta atmosfēra. 

Līdzīgus lidojumus plāno arī Dienvidkorejas un Singapūras aviokompānijas. 

No vides aizsardzības viedokļa šādi bezmērķa lidojumi gan nav tā labākā ideja, jo tie paredz bezjēdzīgu degvielas tērēšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais