Lieljuksis: Rebenoka slepkavības lietā laupīšana varēja būt aizsegs

Bijušais Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības lietā noziedznieki laupīšanu varēja izmantot kā aizsegu, sacīja bijušais Valsts policijas (VP) priekšnieks Aldis Lieljuksis.

Viņš neizslēdz versiju, ka noziedznieki laupīšanu varēja izmanto kā aizsegu, bet piebilda, ka sabiedrībai nevajadzētu aizrauties ar konspirācijas teorijām un jāļauj policijai darīt savu darbu.

Lieljuksis norādīja, ka šāda mēroga krimināllietas izmeklēšanā ir nepieciešams koncentrēties uz vairākām versijām, jo, koncentrējoties uz vienu, policijas darbinieki var izlaist svarīgus lietas faktus.

Jau ziņots, ka naktī uz svētdienu Langstiņos nogalināts zvērināts advokāts Rebenoks, bet viņa biznesa partneris Ingus Balandins ievainots.

Policija šonedēļ žurnālistiem skaidroja, ka trīs maskās tērpti noziedznieki advokāta Rebenoka mājā iebrukuši, uzlaužot durvis, un savus upurus tie situši ar rokām, kājām un turpat atrastiem dēļiem, bet no notikuma vietas aiznesuši līdzi dārgus rokaspulksteņus un juvelierizstrādājumus.

Laupītāji upurus pārsteiguši, nezvanot pie durvīm, bet ielaužoties pa tām no pagalma puses. Policija gan vēl skaidros, vai ielaušanās pa durvīm notikusi pirms saimnieku atgriešanās vai jau pēc tam. Policija notikuma vietā ieradusies pēc tam, kad noziegumā cietušais Rebenoka partneris, veterinārārsts Balandins, vērsies pēc palīdzības pie kaimiņiem, jo viņam pašam telefons ticis atņemts.

Lai arī policija izvirzījusi un strādā pie divām galvenajām versijām, proti, noziegums paveikts laupīšanas nolūkā vai arī saistībā ar Rebenoka profesionālo darbību, policija norādījusi, ka patlaban noziegums neizskatās pēc pasūtījuma slepkavības.

Tikmēr savu viedokli par noziegumu vairākkārt paudis Balandina pilnvarotais pārstāvis Rebenoka kolēģis, jurists Mārtiņš Krieķis. Viņš paziņojis, ka notikumu gaita noslepkavotā advokāta mājā slepkavības naktī neliecina par laupīšanas uzbrukumu.

Uz augšu
Back