Cik legāli ir LED papildlukturi un kā ar tiem "neizkrist" apskatē

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Uz ielas noteikti būsi pamanījis auto ar papildus uzstādītiem LED lukturu blokiem. Tie spīd spoži un uzlabo redzamību sliktos apstākļos un naktī. Tehniskajā apskatē gan šīs iekārtas gan var sagādāt raizes.

Kad dienas kļūst īsākas, aizdomājamies, cik labi rāda mūsu automašīnas lukturi. Tad noskaidrojas, ka varbūt ir vieta uzlabojumiem. Kādus varam veikt, kādas ir industrijas iespējas un, pats galvenais, kas no tā ir legāls, skaties TV Auto ziņu sižetā. 

Kā Auto ziņām atklāj CSDD tehniskā departamenta vadītājs Jānis Liepiņš, dažādi gaismas tehnikas defekti ir starp trim biežākajām nebūšanām, kas tiek atklātas tehniskajā apskatē. Dažkārt pie vainas ir spēkrata vecums, bet citreiz īpašnieks pavirši nomainījis izdegušu spuldzīti.

Jānis Liepiņš, CSDD tehniskā departamenta vadītājs: "Ne vienmēr ir ērti piekļūt, un tad nu kā tā roka tiek klāt spuldzi ielikt, tā arī paliek bieži vien. Piebrauciet pie sienas, paskatieties, vai spuldze korekti iegūlusies savā vietā. Nomainot spuldzīti, regulējums bieži ir nepareizs un var apžilbināt pretimbraucošos."

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Ja ar spožākām spuldzītēm tomēr nav līdzēts, apgaismojumu var uzlabot papildlukturi. Ja spuldzīte plauktā izskatās kā jau spuldzīte, tad papildgaismu plauktos viss ir kā diena pret nakti. Burtiski.

Jānis Liepiņš: "Tālās gaismas tiek uzskaitītas tikai pa pāriem, un maksimālais skaits vienam automobilim var būt trīs pāri jeb seši lukturi. Kas ir būtiskākais - vienlaicīgi var degt tikai divi pāri. Tas nozīmē, ka vienlaikus ar automašīnas tālajām gaismām drīkst degt tikai viens tālo papildnieku pāris.

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Vēl viens klupšanas akmens ir tā sauktās darba gaismas. Dažreiz tās izskatās identiskas tālajām papildu vai miglas gaismām, maksā mazāk, taču nav izmantojamas uz koplietošanas ceļiem.

Jānis Liepiņš: "Darba gaismas pieļaujamas transportlīdzekļiem, kas paredzēti specifisku darbu veikšanai."

Tas var būt kā operatīvais transports, tā traktors vai kokvedējs. Misēklis starp darba un papildgaismām diez vai gadīsies veco labo halogēnlukturu kategorijā. Pat LED laikmetā tādus vēl arvien ražo.

Kas jāņem vērā, lai tumsā redzētu labi un tālu, neizmestu vējā savu grūtā darbā nopelnīto naudu un arī tehniskajā apskatē netiktu izbrāķēts, skaties TV Auto ziņu sižetā.

Uz augšu
Back