Pk, 12.08.2022.

Navaļnija saindēšana: ASV senatori gatavo sankcijas Krievijas amatpersonām

TVNET/LETA/DW
Navaļnija saindēšana: ASV senatori gatavo sankcijas Krievijas amatpersonām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Aleksejs Navaļnijs ar sievu
Aleksejs Navaļnijs ar sievu Foto: Reuters/ScanPix

ASV senatoru grupa no abām partijām sagatavojusi likumprojektu par sankcijām Krievijas amatpersonām, kuras iesaistītas Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanā un centienos slēpt viņa slepkavības mēģinājumu.

Likumprojekts paredz, ka ASV prezidenta administrācijai būs jānosaka, vai Krievija pārkāpusi likumus par ķīmisko un bioloģisko ieroču aizliegumu. Pārbaužu rezultātā prezidentam būs jāsniedz Kongresam ziņojums par esošajām un bijušajām Krievijas amatpersonām, kas iesaistītas Navaļnija saindēšanā un tās slēpšanā. Šo cilvēku aktīvus iesaldēs un viņiem tiks aizliegts iebraukt ASV.

Turklāt likumprojekts paredz sagatavot atskaiti par "Krievijas prezidenta Vladimira Putina un viņam pietuvināto personīgo bagātību, kas uzkrāta ar korupcijas palīdzību".

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas.

Otrdien Navaļnijs no Berlīnes slimnīcas tika izrakstīts.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu