Pk, 12.08.2022.

Navaļnija lieta: eiropieši ANO Drošības padomē prasa Krievijas paskaidrojumus

TVNET/LETA/AFP
Navaļnija lieta: eiropieši ANO Drošības padomē prasa Krievijas paskaidrojumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17
Foto: AFP/SCANPIX

Pieci ANO Drošības padomes locekļi, kas pārstāv Eiropu, pieprasījuši Krievijai sniegt paskaidrojumus par Alekseja Navaļnija saindēšanu, kas uzskatāma par "starptautiskā miera un drošības apdraudējumu".

Ceturtdien atklātībai nodotā vēstule, ko parakstījusi Vācija, Lielbritānija, Beļģija, Igaunija un Francija, iesniegta Drošības padomei pirms Krievija rotācijas kārtībā 1.oktobrī pārņēma uz mēnesi tās prezidentūru.

"Mēs aicinām Krievijas Federāciju steidzami, pilnībā un caurskatāmā veidā atklāt šī uzbrukuma apstākļus un par to informēt Drošības padomi," teikts piecu valstu parakstītajā vēstulē.

Vēstules parakstītāji norādījuši uz 2019.gada 22.novembra Drošības padomes rezolūciju, kurā norādīts, ka "jebkurā laikā, jebkurā vietā, jebkuros apstākļos ķīmisko ieroču pielietošana ir nepieņemama un apdraud starptautisko mieru un drošību".

Tādējādi arī Krievijas opozīcijas līdera Navaļnija saindēšana ar nervus paralizējošu vielu, kas piederīga "Novičok" grupai, atzīstama par "starptautiskā miera un drošības apdraudējumu," uzsvērts vēstulē.

Kā ziņots, Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Šo slēdzienu vēlāk apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas.

22.septembrī Navaļnijs no Berlīnes slimnīcas tika izrakstīts, un ceturtdien intervijā vācu žurnālam "Der Spiegel" politiķis paziņojis, ka aiz viņa saindēšanas stāv Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu