"Greenpeace" brīdina par ekoloģisko katastrofu jūrā pie Kamčatkas pussalas

Kamčatkas pussalas piekraste FOTO: AFP/SCANPIX

Jūrā pie Krievijas Kamčatkas pussalas piesārņojuma dēļ gājuši bojā simtiem jūras iemītnieku, ziņo vides aizsardzības organizācija "Greenpeace", brīdinot par ekoloģisko katastrofu.

Organizācija ziņo, ka ūdens jūrā pie Kamčatkas pussalas ir mainījis krāsu un sācis smirdēt, bet krastā izskaloti simtiem beigtu jūras iemītnieku, tostarp roņi, astoņkāji un jūras eži.

Veicot ūdens pārbaudes līčos un pludmalēs, konstatēts paaugstināts fenola un naftas produktu līmenis, vēsta reģionālās varasiestādes.

Eksperti izmeklē, vai tas saistīts ar toksisku vielu noplūdi, paziņojis Kamčatkas novada gubernators Vladimirs Solodovs.

Viņš piebildis, ka inspektori otrdien apskatīs divus militāro izmēģinājumu objektus Kamčatkā, kas varētu būt atbildīgi par piesārņojumu.

Ūdens piesārņojums nāca gaismā pagājušā mēneša baigās, kad vietējie sērfotāji ziņoja, ka ūdens mainījis krāsu, sācis smirdēt un kož acīs.

Solodovs pavēstījis, ka sērfotāji guvuši vieglus radzenes apdegumus.

Viņš piebildis, ka nirēji apstiprinājuši jūras iemītnieku bojāeju un piesārņojums, šķiet, izplatījies plašākā teritorijā.

Tomēr ūdens pārbaudēs upē, kas ietek līcī, paaugstināts piesārņojums nav konstatēts.

"Greenpeace" ziņo, ka sazinājusies ar valsts vides dienestiem, bruņotajiem spēkiem un ģenerālprokuratūru, lūdzot nekavējoties sākt izmeklēšanu.

Prokurori un izmeklētāji paziņojuši, ka pārbaudīs, vai pastrādāts noziegums, bet plašāku informāciju nav snieguši.

Ārkārtējo situāciju ministrija ziņo, ka izmanto laivas un bezpilota lidaparātus situācijas novērošanai piekrastē, bet norāda, ka piesārņojums nav redzams.

Vienlaikus varasiestādes aicinājušas tūristus neapmeklēt vulkānu Kamčatkā, jo iespējams izvirdums.

Uz augšu
Back