Ceturtdien pie Saeimas piketēs par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 24
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: AFP/SCANPIX

Ceturtdien, 8.oktobrī no plkst.8.30 līdz 10 pie Saeimas notiks pikets par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību, informēja piketa organizētāju pārstāvis Kirils Ķirsis.

Pēc viņa paustā, pikets tiek organizēts, jo Saeimā jau vairākkārt ir noraidītas likumdošanas iniciatīvas neprecētu pāru kopdzīves regulācijai.

Ķirsis skaidroja, ka 2018.gada martā Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija noraidīja iniciatīvu par Kopdzīves likumu, ko bija parakstījuši 10 276 cilvēki, kā arī 2019.gada jūnijā Saeima ar 60 balsīm pret, 23 balsīm par un vienam deputātam atturoties noraidīja partiju apvienību "Attīstībai/Par!" un "Jaunā Vienotība" iesniegto Dzīvesbiedru likumprojektu.

Tāpat arī šī gada 30.septembrī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēma nevirzīt tālāk izskatīšanai 10 392 Latvijas pilsoņu parakstīto iniciatīvu par Viendzimuma partneru reģistrēšanu.

Ķirsis norādīja, ka, reaģējot uz Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu, kustība "Dzīvesbiedri" 1.oktobrī platformā "manabalss.lv" ir uzsākusi jaunu parakstu vākšanu iniciatīvai "Par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību". Šo iniciatīvu 24 stundu laikā bija parakstījuši 4043 cilvēki, kas esot rekordliels cilvēku skaits jaunai iniciatīvai tās publicēšanas pirmajā dienā.

Piketa organizētāju pārstāvis uzsvēra, ka

Saeima nedrīkst atkārtoti ignorēt pilsoņu iniciatīvas, un tai ir jāciena demokrātijas principos rakstītais pienākums - respektēt mazākuma tiesības.

"Valstij ir jāpilda tās Satversmē rakstītais pienākums aizsargāt visas ģimenes, arī tās ģimenes, kuras nevar vai nevēlas reģistrēt laulību," paudis Ķirsis, akcentējot, ka tāpēc Kustība "Par!" un tās jauniešu nodaļa, jaunatnes organizācija "Protests", partijas "Izaugsme" jaunieši, partijas "Latvijas attīstībai" jaunieši un "Vienotības" jaunatnes organizācija organizē šo piketu, aicinot Saeimas deputātus atbalstīt visas Latvijas ģimenes.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 24

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu