Pk, 9.06.2023.

Piketā pie Saeimas pieprasa visu ģimeņu tiesisko aizsardzību

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 32
Foto: Juris Lisovs/TVNET

Ap 100 cilvēku pie Saeimas piketē par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību.

Piketētājiem rokās ir plakāti "Atzīt visas ģimenes", "Atver acis", "Cilvēktiesības nav viedokļa jautājums" un citi. Piketā pulcējušies galvenokārt jaunākās paaudzes cilvēki. 

Atbalstu piketētājiem pauda "Attīstībai par" deputāti Inese Voika, Marija Golubeva, Daniels Pavļuts un citi.

Saeimas deputāte Regīna Ločmele (S) piketā paziņoja, ka cilvēki dalās labestīgajos un cietsirdīgajos. Viņa pauda apņēmību balsot "par" dzīvesbiedru likumprojektu, ja tas nonāks Saeimā.

Ieradušies arī cilvēki, kuri nepiekrīt piketa organizētāju idejām.

Kā vēstīts, piketa organizētāju pārstāvis Kirils Ķirsis aģentūrai LETA iepriekš teica, ka akcija tiek organizēta, jo Saeimā jau vairākkārt ir noraidītas likumdošanas iniciatīvas neprecētu pāru kopdzīves regulācijai. 2018.gada martā Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija noraidīja iniciatīvu par Kopdzīves likumu, ko bija parakstījuši 10 276 cilvēki, kā arī 2019.gada jūnijā Saeima noraidīja partiju apvienību "Attīstībai/Par!" un "Jaunā Vienotība" iesniegto Dzīvesbiedru likumprojektu.

Tāpat arī šī gada 30.septembrī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēma nevirzīt tālāk izskatīšanai 10 392 Latvijas pilsoņu parakstīto iniciatīvu par Viendzimuma partneru reģistrēšanu.

Reaģējot uz Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu, kustība "Dzīvesbiedri" 1.oktobrī platformā "manabalss.lv" sāka jaunu parakstu vākšanu iniciatīvai "Par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību". Trešdien savākti nepieciešamie 10 000 parakstu, lai iniciatīvu iesniegtu parlamentā.

Ķirsis uzsvēra, ka Saeima nedrīkst atkārtoti ignorēt pilsoņu iniciatīvas, un tai ir jāciena demokrātijas principos rakstītais pienākums - respektēt mazākuma tiesības.

"Valstij ir jāpilda tās Satversmē rakstītais pienākums aizsargāt visas ģimenes, arī tās ģimenes, kuras nevar vai nevēlas reģistrēt laulību," paudis Ķirsis, akcentējot, ka tāpēc Kustība "Par!" un tās jauniešu nodaļa, jaunatnes organizācija "Protests", partijas "Izaugsme" jaunieši, partijas "Latvijas attīstībai" jaunieši un "Vienotības" jaunatnes organizācija organizē šo piketu, aicinot Saeimas deputātus atbalstīt visas Latvijas ģimenes.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 32

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu