Uzņēmējam Krūmiņam un viņa meitai Maijai par kukuļošanu piespriests sods (9)

TVNET/LETA
Jūlijs Krūmiņš
Jūlijs Krūmiņš Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa par kukuļošanu uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un viņa meitai Maijai Krieviņai piespriedusi naudas sodu, apstiprināja prokurors Māris Leja.

Krūmiņam tiesa piesprieda 12 900 eiro sodu, meitai 6450 eiro sodu, bet Veselības inspekcijas (VI) amatpersonai Tatjanai Morozovai piecu mēnešu nosacītu cietumsodu ar pārbaudes laiku uz sešiem mēnešiem, kā arī 60 stundas piespiedu darba.

Leja norādīja, ka ar spriedumu ir apmierināts un protestu neplāno iesniegt, jo tiesa piespriedusi faktiski tādus pašus sodus, kādus viņš lūdza tiesu debatēs.

Apsūdzētie tiesas spriedumu vēl varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Uzņēmēja Krieviņa preses paziņojumā norāda, ka tiesa diemžēl lēmusi viņu notiesāt par, prokuratūras ieskatā, 30 eiro vērtas šampanieša pudeles nodošanu inspektorei.

Pēc iepazīšanās ar spriedumu uzņēmēja lemšot par tā pārsūdzēšanu.

"Protams, ka man ir skumji par tādu lēmumu, jo sevi par vainīgu neuzskatu. Lietā bija pietiekami daudz pierādījumu, kas skaidri apliecina, ka tā vienkārši bija reprezentācijas dāvana, nevis kukulis amatpersonai. Žēl, ka tiesnesis uzskatīja citādāk," norāda Krieviņa.

Krieviņa varot tikai aicināt visus cilvēkus turpmāk rūpīgi pārdomāt, pirms pasniegt jebkuru savu dāvanu, lai nenonāktu viņas vietā.

Tāpat Krieviņa uzsver, ka tiesas nolēmums, kas skar viņu kā fizisku personu, neietekmē viņas pārstāvētā uzņēmuma "MC Turaida Property" darbību un Turaidas kvartāla attīstību.

Turaidas kvartāls ir nodots ekspluatācijā, ievērojot visas normatīvo aktu prasības, tajā ir ielikts daudz darba un rūpju, lai izveidotu drošu un skaistu vidi Jūrmalas iedzīvotājiem un tās viesiem, norādīja Krieviņa.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "MC Turaida Property" valdes locekļi ir Krieviņa un viņas tēvs Krūmiņš. 

Leja iepriekš skaidroja, ka lietā apsūdzība ir celta par trīs nodarījumiem.

Pirmajā Krūmiņš apsūdzēts kukuļošanas atbalstīšanā, savukārt viņa meita - kukuļošanā. Prokurors norādīja, ka VI amatpersonai tika piedāvāta šampanieša pudele, ne mazāk kā 30 eiro vērtībā, lai šī amatpersona sastādītu labvēlīgu atzinumu par objektu-viesnīcu Turaidas ielā 17.

Otrajā epizodē apsūdzēts ir Krūmiņš un Morozova, proti, Krūmiņš apsolījis iekārtot Morozovas dēlu Policijas koledžā.

Savukārt trešajā epizodē Morozova apsūdzēta par nepatiesa VI ziņojuma sastādīšanu, proti, norādot, ka objektā Turaidas ielā 17 ir uzstādīti pandusi jeb invalīdu uzbrauktuves, kaut gan faktiski tie vēl nebija uzstādīti.

TVNET jau ziņoja, ka septembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs izbeidza kriminālprocesu pret Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS/LZP), uzņēmēju Krūmiņu un uzņēmēja meitu par iespējamu kukuļošanu saistībā ar dzīvokļa saņemšanu bezatlīdzības lietošanā.

Truksnis arī figurēja krimināllietā par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), iespējams, nelikumīgu finansēšanu, tomēr prokuratūra pret mēru kriminālprocesu izbeidza. Šajā lietā prokuratūra uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un finansistam Jorenam Raitumam piemēroja kopumā 86 000 eiro lielu sodu par ZZS un partijas "No sirds Latvijai" nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā pirms pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā.

Par minēto noziegumu izdarīšanu viena persona sodīta ar 77 400 eiro sodu, bet otra - ar 8600 eiro sodu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais