Mārtiņa Bondara apvidus auto un šaujamieroči nosolīti par €13 916

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 6
Mārtiņš Bondars
Mārtiņš Bondars Foto: Ieva Leiniša/LETA

Likvidējamās "Latvijas krājbankas" bijušā valdes locekļa, pašreizējā Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara (AP) piederošā apvidus automašīna un šaujamieroči nosolīti kopumā par 13 916 eiro, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē.

Tiesu izpildītāja Mārča Midega rīkotajā izsolē kombinētās bises "Blaser Luxus BBF95" nosolītā cena ir 3016 eiro, bet karabīnes "Sauer Select 90" - 1300 eiro.

Bondaram piederošā automašīna "Mercedes Benz ML 350" nosolīta par 9600 eiro.

Bijušajam "Latvijas krājbankas" valdes loceklim Dzintaram Pelcbergam piederošā motocikla "BMW K1200LT" nosolītā cena ir 3600 eiro.

Tāpat par 2050 eiro nosolīta bijušās bankas valdes locekles Ilzes Bagatskas automašīna "Nissan Note".

Bijušajai "Latvijas krājbankas" valdes loceklei Svetlanai Ovčiņņikovai piederošie nekustamie īpašumi nosolīti attiecīgi par 79 100 eiro un 7000 eiro.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2017.gada jūnijā nosprieda solidāri piedzīt 15 miljonus eiro no septiņiem "Latvijas krājbankas" bijušajiem valdes locekļiem, kuri bez pietiekama saimnieciska pamatojuma esot izsnieguši vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmuši to nodrošinājumus.

Pirmās instances tiesas spriedums tika pārsūdzēts, un lieta nonāca Rīgas apgabaltiesā, kas atstāja spēkā pirmās instances tiesas spriedumu.

Senāta Civillietu departaments 2020.gada aprīļa beigās atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību par Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināta administratora "KPMG Baltics" prasība pret bijušajiem Latvijas krājbankas valdes locekļiem par 15 366 981 eiro solidāru piedziņu. Līdz ar to Rīgas apgabaltiesas spriedums ir stājies spēkā.

Lietā kā atbildētāji ir septiņi likvidējamās "Latvijas krājbankas" bijušie valdes locekļi - Ivars Priedītis, Bondars, Dzintars Pelcbergs, Mārtiņš Zalāns, Andrejs Surmačs, Ilze Bagatska un Ovčiņņikova. "TV3" ziņas pērn janvārī vēstīja, ka tiesa ir apķīlājusi Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt zaudējumus šajā lietā.

"Latvijas krājbankas" bijušais valdes priekšsēdētājs Priedītis savu vainu civillietā par solidāru 15 miljonu eiro piedziņu no septiņiem bijušajiem "Latvijas krājbankas" valdes locekļiem neatzīst. Viņš iepriekš sacīja, ka šāds tiesas lēmums rada precedentu, lai jebkuras bankas jebkuru esošo vai bijušo valdes locekli varētu padarīt maksātnespējīgu.

Tikmēr Bondars tiesas procesu par līdzekļu piedziņu saistībā ar "Latvijas krājbankas" izsniegtajiem kredītiem iepriekš nodēvēja par politisku vēršanos pret viņu.

Tāpat vēstīts, ka 2011.gada nogalē "Latvijas krājbankā" tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa "Latvijas krājbanku" pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu "Latvijas krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu.

"Latvijas krājbankas" kriminālprocesā aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā tika turēts bijušais bankas prezidents Priedītis, bankas līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Pelcbergs un Zalāns. Šajā kriminālprocesā izmeklētāji 2011.gadā aizturēja arī Ovčiņņikovu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 6

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais