ECDC: Epidemioloģiskā situācija teju visā ES, tostarp Latvijā, rada nopietnas bažas
Papildināts

FOTO: SIPA/Scanpix

Jaunā koronavīrusa izplatīšanās 23 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs un Lielbritānijā rada nopietnas bažas, piektdien brīdinājis Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC).

ECDC aicina varasiestādes pastiprināt pasākumus cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju.

Stabila epidemioloģiskā situācija ir tikai Kiprā, Igaunijā, Somijā un Grieķijā, kā arī Norvēģijā un Lihtenšteinā, kas nav ES valstis.

Pirms mēneša šajā kategorijā atradās septiņas ES valstis.

ECDC direktore Andrea Ammona norādīja, ka inficēšanās tempu pieaugums rada milzīgu risku sabiedrības veselībai, un vairumā valstu epidemioloģiskā situācija dod pamatu nopietnām bažām.

ECDC aicina valdības un sabiedrības veselības aizsardzības dienestus nodrošināt, ka cilvēki ievēro distanci viens no otra, kārtīgi mazgā un dezinficē rokas, un ierobežot cilvēku pulcēšanos iekštelpās un ārpus telpām.

Sabiedrības veselības aizsardzības dienestiem arī vajadzētu paplašināt slimnīcu iespējas uzņemt potenciāli lielu skaitu Covid-19 pacientus, rekomendē ECDC.

Dienests norāda, ka inficēto skaits audzis, jo vīruss sācis straujāk izplatīties, nevis tāpēc, ka tiek veikts vairāk Covid-19 testu.

ECDC, kas bāzējas Stokholmā, novērtē situāciju ES, Lielbritānijā, Norvēģijā, Lihtenšteinā un Islandē.

No 1.marta līdz 18.oktobrim ECDC aptvertajās valstīs tika reģistrēti 4,8 miljoni inficēšanās gadījumu un 202 551 nāves gadījums. Tas sastāda 12% no visiem Covid-19 gadījumiem pasaulē un gandrīz piekto daļu no visiem ar Covid-19 saistītajiem nāves gadījumiem pasaulē, liecina ECDC apkopotie dati.

Uz augšu
Back