T, 22.03.2023.

Covid-19 vēršas plašumā - 259 jauni inficētie; 4 mirušie

Papildināts
TVNET/LETA
Covid-19 vēršas plašumā - 259 jauni inficētie; 4 mirušie
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 56
Foto: AFP/SCANPIX

Pagājušajā diennaktī Latvijā veikti 5 632 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 259 jauni inficēšanās gadījumi, bet 4 personas mirušas, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). 

Četri ar Covid-19 inficēti mirušie ir lielākais šāds rādītāks, kāds vienā diennaktī līdz šim reģistrēts Latvijā. 

No mirušajiem Covid-19 pacientiem viens bijis vecuma grupā no 45 līdz 50 gadiem, bet trīs - vecuma grupā no 80 līdz 90 gadiem. Kopumā līdz šim Latvijā miruši 54 ar Covid-19 inficētie.

SPKC pārstāve Ilze Arāja pastāstīja, ka liela daļa inficēto ir saistīta ar jau iepriekš atklātajiem slimības uzliesmojumiem.

Piemēram, turpinot pastiprinātu testēšanu Vecpiebalgas pusē, ir atklāti vairāki šādi gadījumi, sekundārie gadījumi esot arī Dundagā, kas ir bijuši saistīti ar uzliesmojumu zivju pārstrādes uzņēmumā "Līcis-93" un Covid-19 tiek konstatēts iepriekš par kontaktpersonām atzītajiem cilvēkiem.

Arī, piemēram, Daugavpilī daudzi jaunatklātie gadījumi esot saistīti jau ar zināmiem inficēšanās gadījumiem, skaidroja Arāja, norādot, ka, protams, ir arī atsevišķi jauni inficēšanās gadījumi.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņo, ka pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pēdējā diennaktī veido 4.6%.

SPKC iepriekš norādījis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Kopumā Latvijā līdz šim saslimušas 4467 personas, bet 1357 izveseļojušās.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pagājušās diennakts laikā slimnīcās ievietoti 27 jauni Covid-19 pacienti, un arī šis rādītājs ir tuvs 21.oktobrī fiksētajam negatīvajam rekordam, kad slimnīcās tika ievietots 31 Covid-19 pacients.

Vakar no Latvijas slimnīcām izrakstīti 13 pacienti, līdz ar to kopumā stacionāros ārstējas 127 pacienti, no kuriem 119 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet astoņi - ar smagu slimības gaitu. Salīdzinoši vakar tika ziņots par desmit pacientiem, kuriem ir smaga saslimšanas ar Covid-19 gaita.

Kopš Covid-19 parādīšanās no slimnīcām izrakstīti kopumā 322 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) ir izteikusies, ka Latvijas slimnīcās ir aptuveni 250 gultasvietas Covid-19 pacientiem, bet pēc šīs robežas pārsniegšanas būtu jādomā par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas pārorganizēšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu