Pk, 12.08.2022.

Covid-19: Stingrāki pulcēšanās ierobežojumi un mācības klātienē - tikai līdz 6.klasei

TVNET/LETA
Covid-19: Stingrāki pulcēšanās ierobežojumi un mācības klātienē - tikai līdz 6.klasei
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Zane Bitere/LETA

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, spēkā stājušies stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, savukārt mācības klātienē notiks tikai bērniem līdz 6.klasei, bet vecākiem skolēniem un studentiem mācības noritēs attālināti. 

Noslēdzoties skolēnu rudens brīvdienām, no šdodienas mācības klātienē tiks īstenotas tikai 1.-6.klasēm, kamēr 7.-12.klašu skolēni mācīsies attālināti, paredz 13.oktobrī, valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Šāds lēmums pieņemts, lai samazinātu straujo epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos un neveicinātu vēl straujāku slimības izplatīšanos izglītības iestādēs.

Vienlaikus Valsts izglītības satura centra (VISC) mājaslapā norādīts, ka šobrīd spēkā esošie noteikumi nosaka, ka no šodienas līdz 30.oktobrim izglītības iestādēs mācības 7.-12.klasē notiek attālināti, tomēr, ņemot vērā speciālo iestāžu darbības īpatnības, bērnu ikdienas gaitu raksturu un vajadzības pēc ikdienas atbalsta pasākumiem, šīm izglītības iestādēm ir atļauts mācības īstenot klātienē, kamēr vien to pieļaus epidemioloģiskā situācija konkrētajā pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Pēc VISC sniegtās informācijas attālinātās mācības 7.- 12.klasē īstenojamas ar pedagogu tiešsaistē vai skolēnam veicot mācību uzdevumus individuāli vai sadarbībā ar citiem skolēniem.

Pilnvērtīgām mācībām tiešsaistē nepieciešams, lai to dalībnieki redzētu un dzirdētu cits citu reālajā laikā, uzsver centrā.

Tāpat VISC informē, ka pavasarī, kad visā Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija, centrs kopā ar "Skola2030" ekspertiem izstrādāja dažādus atbalsta materiālus, kas var būt noderīgi arī šobrīd. Visi materiāli ir atrodami VISC mājaslapā.

Svarīgākais, ko centrā iesaka atcerēties - attālinātu mācību laikā ir jāsaplāno skolēnu iespējām atbilstošu kopējās slodzes apjomu, jāiedibina visiem lietotājiem saprotama un paredzama saziņas sistēma, jāpiedāvā mērķtiecīgu un sistemātisku atbalstu mācībām, kā arī jāparūpējas par sociāli emocionālo atbalstu visām iesaistītajām pusēm.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, no šodienas līdz 15.novembrim arī studiju procesam augstskolās jānotiek daļēji attālināti.

Līdz 15.novembrim augstākās izglītības studiju programmu apguvei jānotiek attālināti, izņemot praktiskās daļas apguvi un klīnisko praksi rezidentūrā.

Tā kā pēdējā laikā reģistrētie saslimšanas gadījumi ir saistīti arī ar augstskolu studentiem, grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Noteikts, ka mācību process augstskolās daļēji notiks attālināti. Daļēji attālināts studiju process nozīmē, ka lekcijas notiek attālināti, bet praktiskās nodarbības, kas ir svarīgas, lai studenti apgūtu praktiskās iemaņas varētu notikt klātienē, ievērojot stingrus piesardzības pasākumus.

Līdz šim augstskolas tika aicinātas studiju procesu iespēju robežās noteikt attālināti.

Tāpat šodien stājas spēkā vairāki jauni Covid-19 ierobežošanas pasākumi, par kuriem pagājušajā nedēļā lēma valdība.

No šodienas noteikti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, tostarp uz laiku pārtraukta bērnu izklaides vietu darbība.

Publiskos pasākumos iekštelpās kopumā drīkst pulcēties līdz 300 cilvēkiem, pasākumam jābūt ar personalizētām sēdvietām un jālieto sejas maskas.

No šodienas līdz 15.novembrim darbu pārtrauc vietas, kas saistītas ar bērnu izklaidi iekštelpās - izklaides un atrakciju centri, bērnu rotaļu istabas, batutu parki un bērnu pieskatīšanas istabas, tai skaitā tirdzniecības centros.

Tāpat precizētas citas noteikumu normas saistībā ar pulcēšanās ierobežojumiem reliģiskās darbības veikšanas vietās.

Savukārt jau no sestdienas, 24.oktobra stājās spēkā prasība par sejas masku lietošanas nosacījumu paplašināšanu, kā arī ierobežojums privātos pasākumos iekštelpās pulcēties līdz 10 cilvēkiem.

Ārpus telpām privātos pasākumos drīkst pulcēties līdz 100 cilvēki.

Ja privātu pasākumu rīko publiskā vietā, piemēram, restorānā, izīrētā pirtī, klubā u.c., tad jānodrošina viesiem fiksētas, personalizētas sēdvietas, divu metru distance, kā arī pasākums var norisināties līdz plkst.24.

Kā ziņots, 17.oktobrī tika ieviesta virkne ierobežojumu, tomēr piektdien Veselības ministrijas sagatavoto noteikumu grozījumu anotācijā tika norādīts, ka ieviestie ierobežojumi nav devuši gaidīto efektu un slimības izplatība turpina strauji pieaugt.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu