Pk, 12.08.2022.

Saistībā ar separātistu kustību Katalonijā aizturētas vairākas personas

LETA/DPA
Saistībā ar separātistu kustību Katalonijā aizturētas vairākas personas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Policija Spānijā. Ilustratīvs attēls
Policija Spānijā. Ilustratīvs attēls Foto: EPA/Scanpix

Katalonijā trešdien aizturēti vairāki cilvēki aizdomās par iesaistīšanos nelegālās darbībās, lai atbalstītu Katalonijas bijušo premjerministru Karlesu Pudždemonu, atsaucoties uz avotiem tiesu sistēmā, trešdien ziņoja Spānijas mediji.

Operācijā piedalījās vairāki simti policistu, īstenojot aizturēšanas un kratīšanas orderus pret aptuveni 30 personām un uzņēmumiem, kas saistīti ar katalāņu separātistu kustību, ziņoja mediji.

Aizturēto vidū ir uzņēmēji, kas saistīti ar katalāņu separātistu partiju Katalonijas Kreisajiem republikāņiem (ERC) un Pudždemona pārstāvēto partiju "Junts per Catalunya" ("Kopā par Kataloniju"), vēstīja laikraksti "La Vanguardia" un "El Pais" un raidorganizācija RTVE.

Pastāv aizdomas, ka Pudždemona uzturēšanās Beļģijā tiek finansēta, ļaunprātīgi izmantojot valsts līdzekļus.

Katalonijas valdība 2017.gada 1.oktobrī, par spīti Madrides aizliegumam, sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, un reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas.

Spānijas Senāts drīz pēc tam nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā, un toreizējais Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas.

Tomēr šajās vēlēšanās separātistiem izdevās saglabāt vairākumu reģionālajā parlamentā.

Tikmēr vairāki reģiona līderi, arī Pudždemons, aizbēga no valsts, kamēr citi nonāca cietumā.

Spānijas varasiestādes ir pieprasījušas Pudždemona izdošanu, bet 2019.gada viņš tika ievēlēts Eiropas Parlamentā (EP), līdz ar to viņam ir imunitāte pret kriminālvajāšanu.

Taču janvārī, kad Pudžedmons ieņēma savu vietu EP, parlaments pēc Spānijas lūguma sāka izskatīt iespēju atcelt viņam imunitāti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu