Pagājušajā diennaktī reģistrēts 251 jauns saslimšanas gadījums ar Covid-19
Viena persona mirusi

FOTO: Reuters/ScanPix

Pagājušajā diennaktī reģistrēts 251 jauns saslimšanas gadījums ar Covid-19, pavēstīja Slimību kontroles profilakses centrā (SPKC).

SPKC informē, ka pēdējo 24 stundu laikā veikti 5105 Covid-19 izmeklējumi, reģistrēts 251 jauns inficēšanās gadījums, 1 persona mirusi (vecuma grupā no 85 līdz 90).

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem 4.9%. Latvijā kopā saslimušas 5395 personas un 1406 izveseļojušās.

Ar Covid-19 patlaban ir saslimuši 14 Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) darbinieki, bet 34 atrodas karantīnā.

Ārstniecības iestādes valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis uzsvēra, ka jebkādu Covid-19 izplatību slimnīcas iekšienē līdz šim ir izdevies ierobežot. "Slimnīcā nav konstatēta neviena izplatības ķēde," akcentēja Paeglītis.

Iestādes vadītājs norādīja, ka medicīniskais personāls cenšas ļoti strikti ievērot epidemioloģiskās drošības prasības un lieto individuālās aizsardzības līdzekļus, lai ierobežotu infekciju izplatību.

RAKUS valdes priekšsēdētājs atzina, ka jebkura ārsta, māsas vai sanitāra "izkrišana no darba ritma" ir diezgan būtiska un darbā palikušajiem kolēģiem līdz ar to aug slodze, kurai, protams, ir savi limiti.

Augot pieprasījumam pēc papildu cilvēkresursiem, RAKUS plāno piesaistīt studentus un brīvprātīgos ar Covid-19 saistīto funkciju veikšanai.

Kā vēstīts, arī pavasarī, parādoties Covid-19, Latvijā tika izmantots medicīnas studentu darbaspēks cīņai ar Covid-19 izplatību.

Uz augšu
Back