Lukašenko draud protestētājiem un sola gūstekņus neņemt

FOTO: Reuters/ScanPix

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko piektdien deva rīkojumu drošības struktūru vadītājiem apspiest opozīcijas protestus, brīdinot opozīciju, ka gūstekņi netiks ņemti.

Ir pienācis laiks ieņemt stingrāku nostāju pret protestētājiem, tiekoties ar policijas jauno vadību, sacīja līderis.

"Mēs gūstā nevienu neņemam. Ja kāds pieskarsies kādam karavīram - es jau esmu runājis ar ģenerāļiem -, viņam no turienes jāaiziet kā minimums bez rokām. Es to saku publiski, lai visi saprastu mūsu tālāko apņēmību. Tālāk - viss. Mums nav kur atkāpties, un mēs atkāpties negrasāmies. Kas ir gatavs, darbosimies," sacīja Lukašenko.

Līderis savos izteikumos kļuvis skarbāks pēc tam, kad opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska viņam izvirzīja ultimātu - paziņot par aiziešanu no prezidenta amata līdz 25.oktobrim.

Lukašenko ultimātu ignorē, ir arī veicis pārbīdes drošības struktūrās, bet par atkāpšanos no amata sacīja - "tikai tavos sapņos".

"Prezidents nekad nebēg un neplāno bēgt," sacīja Lukašenko.

Ceturtdien viņš nomainīja iekšlietu ministru un slēdza robežu ar Eiropas Savienības valstīm un Ukrainu.

Piektdien viņš iecēla jaunu policijas priekšnieku galvaspilsētā Minskā.

Lukašenko arī ierosinājis izveidot bruņotas brīvprātīgo vienības, kurās darbotos bijušās militārpersonas.

"Viņi var krietni palīdzēt," sacīja līderis.

Tihanovska noraidījusi pārbīžu nozīmi, sakot, ka Lukašenko ir panikā, un mudināja atbalstītājus turpināt protestus.

Kā ziņots, Baltkrievijā kopš 9.augusta turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti aptuveni 15 000 cilvēku, bet vairāki simti ievainoti. Lielākās protesta akcijas notiek svētdienās.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Uz augšu
Back