Pk, 12.08.2022.

Francijas skolās ar klusuma brīdi piemin noslepkavoto skolotāju

TVNET/LETA/AFP
Francijas skolās ar klusuma brīdi piemin noslepkavoto skolotāju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Francijas skolās pirmdien ar klusuma brīdi tika pieminēts Parīzes piepilsētas skolotājs Samuels Patī, kuru 16.oktobrī nogalināja islāmistu terorists Abdullahs Anzorovs.

Pret Patī tīmeklī bija izvērsta naida kampaņa pēc tam, kad viņš kādā nodarbībā diskusiju laikā par vārda brīvību saviem audzēkņiem bija demonstrējis musulmaņu pravieša Muhameda karikatūras.

18 gadus vecais čečenu imigrants skolotājam nogrieza galvu.

Patī slepkavība izraisījusi šoku Francijas sabiedrībā, bet prezidents Emanuels Makrons solījis apņēmīgi vērsties pret islāma radikāļiem.

Makrons pirmdien vēstījumā sociālajos tīklos jauniešus mudināja notikumus apspriest savā starpā.

"Terorisma plāns ir radīt naidu, nostādīt mūsu vienu pret otru, radīt bailes," skaidroja prezidents. "Mūsu atbilde ir mīlestība, cieņa un brīvība."

Piemiņas brīdī Patī skolā skolēniem pievienojās Francijas premjerministrs Žans Kastekss un izglītības ministrs Žans Mišels Blankērs.

Patī piemiņas pasākumi notiek dažas dienas pēc vēl viena islāmistu terorakta Nicā, Francijas dienvidos, kur kāds nule kā Eiropā no Tunisijas ieceļojis imigrants baznīcā noslepkavoja trīs cilvēkus.

Francijas amatpersonas šobrīd strādā pie likumprojekta, lai apslāpētu, kā skaidro Makrons, islāmistu separātismu, cita starpā arī vēršoties pret mājmācību un pakāpeniski atsakoties no ārzemēs apmācītiem imamiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu