P, 15.08.2022.

Rosina noteikt līdz 5000 eiro sodu par maskas nevalkājošu klientu apkalpošanu

TVNET/LETA
Rosina noteikt līdz 5000 eiro sodu par maskas nevalkājošu klientu apkalpošanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17
Foto: AFP/SCANPIX

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) iesniedzis Valsts kancelejā alternatīvus priekšlikumus atsevišķu komercdarbības veidu saglabāšanai ārkārtējās situācijas laikā, kuri cita starpā paredz uzņēmējiem par maskās neesošu klientu apkalpošanu noteikt sodu līdz 5000 eiro.

Paužot uzskatu, ka nav pamata noteikt ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas ierobežojumus un noteiktu skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegumu, Ģirģens iesniedzis Starpinstitūciju darbības grupā priekšlikumus valdības pagājušās nedēļas rīkojumam par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, informēja Iekšlietu ministrija.

"Neredzu jēgpilnu ekspertu pamatojumu tam, kāpēc būtu jāaizliedz skaistumkopšanas pakalpojumi, kuru saņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta, bez saskarsmes ar citiem cilvēkiem salonā un ievērojot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus," norāda ministrs.

Ģirģens ir pārliecināts, ka šī nozare arī turpmāk darbosies, bet tikai nelegāli.

Savukārt par ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem ministrs savas domas nav mainījis, proti, nozares darbības apturēšana bija jābūt pēdējam solim, jo slogs uz ekonomiku, sociālo budžetu un drošību ir nesamērojams ar aizliegumu.

Pēc provizoriskām aplēsēm dīkstāves pabalstos un algu subsidējošos mehānismos plānots izmaksāt 85,8 miljonus eiro, ko varētu ieguldīt citās valstiski svarīgās prioritātēs.

Ņemot vērā minēto ministrs piedāvā izvēlēties alternatīvu - noteikt lielāku atbildību par individuālo aizsarglīdzekļu, kā, piemēram, sejas aizsegu atbilstošu lietošanu publiskās vietās, bet neslēgt komercdarbības nozares.

Priekšlikumi paredz pastiprināt pasākuma organizatoru vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzēju atbildību epidemioloģisko pasākumu ievērošanā un noteikt, ka tiem ir aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kura neievēro epidemioloģiskās drošības prasības. Savukārt, ja persona aicinājumu neievēro, tad pakalpojuma sniedzējam un ēkas īpašniekam ir jānodrošina, ka šādas personas netiek ielaistas telpās.

Projekts paredz arī administratīvo atbildību - par pakalpojuma sniegšanu personai, kura neievēro epidemioloģiskās drošības prasības, uzņēmuma darbiniekam var piemērot 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - 140 līdz 5000 eiro sodu.

Savukārt par personas ielaišanu slēgtās telpās, kas nelieto mutes un deguna aizsegu vai lieto to neatbilstoši, ministrs rosina piemērot naudas sodu fiziskai personai vai juridiskas personas darbiniekam no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskai personai - no 140 līdz 5000 eiro sodu.

Ministrs atkārtoti norāda, ka sodīšana ir pēdējais līdzeklis, ko vajadzētu piemērot - galvenais ir katra personīgā atbildība šajā situācijā ar mērķi saglabāt komercdarbības nozaru darbību arī turpmāk, nodrošinot ekonomisko apriti un darbiniekiem darba vietas.

Valdība pagājušajā nedēļā nolēma uz ārkārtējās situācijas laiku aizliegt skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumus, izņemot friziera pakalpojumus. Friziera pakalpojumu sniedzējam uzlikts pienākums nodrošināt, ka pakalpojumi tiek sniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, vienam apmeklētājam ir paredzēti vismaz desmit kvadrātmetri no apmeklētājiem pieejamās telpu platības.

Valdības lēmums arī paredz, ka sabiedriskās ēdināšanas vietās būs atļauts izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai. Valdības lēmums par minētajām normām jau izraisījis koalīcijas partijas "KPV LV" kritiku.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu