P, 15.08.2022.

Tiešraides arhīvs: drošības un ārpolitikas forums "Rīgas konference 2020"

TVNET
Tiešraides arhīvs: drošības un ārpolitikas forums "Rīgas konference 2020"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
"Rīgas konference 2020"
"Rīgas konference 2020" Foto: publicitātes

Piektdien, 13.februārī, notika drošības un ārpolitikas foruma "Rīgas konference 2020" galvenās diskusijas. Pasākumā uzstājās pasaules līmeņa eksperti un politikas veidotāji, kā arī uzrunu teiks Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska. Diskusijām visas dienas garumā iespējams sekot portālā TVNET.

Septiņās atklātajās sesijās tiks diskutēts par COVID-19 sekām valstu aizsardzībai, globālo kārtību pēc pandēmijas, ES noturību krīzes apstākļos, infodēmiju, kā arī citiem reģionāli un starptautiski aktuāliem tematiem. Papildus diskusijās apspriesta sieviešu loma drošībā, NATO nākotne, enerģētikas drošība Baltijā un Quad grupas atbalsts miera nodrošināšanai. 

Ar pilnu pasākuma programmu iespējams iepazīties šeit.

Rīgas konferences formāts šogad ir piemērots atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" noteiktajiem ierobežojumiem. Savukārt iepriekšējo gadu Rīgas konferences norises vieta - Latvijas Nacionālā bibliotēka – šogad kļūs par konferences tehniskā nodrošinājuma centru. Plašākai sabiedrībai būs iespēja tiešsaistē sekot līdzi konferences atklātajām sesijām portālā TVNET, kā arī Rīgas konferences mājaslapā.

"Pateicoties Latvijas Transatlantiskās organizācijas uzņēmībai, mūsu valsts ir kļuvusi par Baltijas jūras reģiona nozīmīgāko drošības un ārpolitikas diskusiju centru.

Tā rezultātā konstruktīvos dialogos tiek rastas idejas būtisku lēmumu pieņemšanā gan Latvijas, gan arī sabiedroto valstu aizsardzībai," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Šogad aprit 15 gadi, kopš Rīgas konference piesaista augsta līmeņa ekspertus, diplomātus, politiķus, uzņēmējus un žurnālistus, nodrošinot plašas, saturiski piepildītas diskusijas par ilgtermiņa ārpolitikas un drošības politikas jautājumiem. Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija ar Latvijas Ārlietu ministrijas un Latvijas Aizsardzības ministrijas atbalstu ciešā sadarbībā ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļu, Konrāda Adenauera fondu Baltijas valstīs un EK pārstāvniecību Latvijā. Atbalstu sniedz arī Kanādas vēstniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Rīgas pilsētas un Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja oficiālais kongresu birojs Meet Riga, Norvēģijas vēstniecība Latvijā, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Latvenergo, Swedbank, uzņēmums Seal un Eiropas pētījumu aģentūra Norstat.

Rīgas Konferences partneri un atbalstītāji ir arī EEZ un Norvēģijas granti (EEA and Norway Grants), Bostonas Globālais Forums (Boston Global Forum), Mākslīgā intelekta un digitālās politikas centrs (Center for AI and Digital Policy), Mākslīgā intelekta Pasaules Sabiedrības Inovāciju Tīkls (AI World Society Innovation Network), Rīgas pilsētas dome, Amber Distributions, Askaneli Brothers, Pupuchi, NelleUlla, Birzī, Oxford Analytica, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Armadillo, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte un Rīgas Juridiskā augstskola.

Informatīvo atbalstu konferencei sniedz TVNET, Latvijas Televīzija, LSM.LV, Latvijas Radio, LETA, LMT, Milmag, iPress, Postimees, The Lithuania Tribune, Spektr, Guvenlik Portali, Macdonald-Laurier Institute, Hospodarske Noviny, DELFI, Uluslararasi Ilisklier Konseyi, Baltic Defence College, un Hromadske International.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu