Laika paliek arvien mazāk: Barnjē dodas uz pēcbreksita sarunām Londonā

Eiropas Savienības sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē FOTO: AP/Scanpix

Eiropas Savienības (ES) sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē piektdien dosies uz Londonu, lai turpinātu pēcbreksita sarunas ar Lielbritāniju.

Barnjē  tviterī paziņoja, ka viņam vairs nav jāievēro pašizolācija pēc Covid-19 gadījuma viņa komandā un viņš atgriezīsies Londonā, lai tiktos aci pret aci ar Lielbritānijas sarunu delegācijas vadītāju Deividu Frostu. Taču Barnjē brīdināja, ka sarunās joprojām pastāv lielas domstarpības.

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena pagājušajā nedēļā sacīja, ka joprojām nav atrisināti trīs galvenie jautājumi - par zvejošanas tiesībām, ES standartu ievērošanu un strīdu risināšanu.

Pārejas periods pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES beidzas 31.decembrī, un laika, lai panāktu vienošanos par abu pušu turpmākajām attiecībām, palicis ļoti maz, jo abām pusēm vēl nepieciešams to ratificēt.

Ja vienošanās netiks noslēgta un ratificēta līdz 31.decembrim, ES un Lielbritānijas starpā stāsies spēkā muitas tarifi un cietīs uzņēmumi abās pusēs, bet sevišķi Lielbritānijā.

Uz augšu
Back