Sv, 2.04.2023.

Rīgas dome oficiāli no amata atbrīvo izpilddirektora pienākumu izpildītāju Zalpēteri

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas dome šodien, 2. decembrī, nolēma atbrīvot no amata Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāju Ivetu Zalpēteri.

Zalpētere tiek atbrīvota no amata ar 16.novembri, pamatojoties uz Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (APP) rīkojumu.

TVNET jau ziņoja, ka Zalpētere personīgu apsvērumu dēļ nolēmusi atstāt amatu un vienojusies par darba attiecību izbeigšanu ar Rīgas domi. Tas noticis pēc abpusējas vienošanās.

Viņas vietā izpilddirektora pienākumus uz laiku veiks Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra vadītāja Elīna Trautmane.

Kā vēstīts, Zalpētere Rīgas domes izpilddirektora pienākumu izpildītājas amatā nonāca pēc tam, kad no izpilddirektora amata uz pārbaudes laiku atstādināja Juri Radzeviču (GKR). Pēdējās pašvaldību vēlēšanās Zalpētere nesekmīgi startēja uz vietu Rīgas domē no Latvijas Reģionu apvienības/"Latvijas attīstībai" saraksta.

Kopš šī gada janvāra stājās spēkā grozījumi normatīvajos aktos, ka nosaka, ka visu kapitālsabiedrību kapitāldaļu turētājs ir pilsētas izpilddirektors. Šādas izmaiņas tika pieņemtas ar mērķi nodrošināt politisku neitralitāti kapitālsabiedrību pārvaldē.

Jau augusta beigās Zalpētere paziņoja, ka neplāno piedalīties konkursā uz izpilddirektora amatu.

Taču Zalpētere iepriekš bija paudusi gatavību pildīt izpilddirektora pienākumus, līdz Rīgas dome apstiprinās amatā jauno izpilddirektoru.

Zalpēteres lēmums atstāt amatu "personīgu apsvērumu dēļ" pieņemts neilgi pēc tam, kad Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis izstājās no partijas "Latvijas attīstībai" (LA) un publiski paziņoja, ka partijā privātās interesēs visu nosaka viens cilvēks - partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) un apvienību veidojošās LA valdes loceklis Edgars Jaunups.

"Neslēpšu, ka esmu saņēmis no domes aparāta signālus par to, ka brīdī, kad šeit bija domes pagaidu administrācija, tādi kadri kā Jaunups nāca un atklāti veica pārrunas par kaut kādiem jautājumiem, tajā skaitā personālijām," intervijā laikrakstam "Diena" atzina Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV).

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu