Ministra kandidāts: Pašvaldību sūdzības par administratīvi teritoriālo reformu nav pamatotas

Saeimas deputāts, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidāts Artūrs Toms Plešs FOTO: Edijs Pālens/LETA

Administratīvi teritoriālās reformas gaitā gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, gan Saeima ievēroja visas nepieciešamās procedūras, tāpēc domājams, ka Satversmes tiesā pašvaldību iesniegtās sūdzības ir nepamatotas, šādu viedokli šorīt TV3 pauda Saeimas deputāts, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidāts Artūrs Toms Plešs (AP).

Politiķa skatījumā, esot skaidrs, ka apstākļos, kad reformas gaitā no 119 tiek izveidotas 42 pašvaldības, kāda no tām vienmēr palikšot neapmierināta.

Plešs nevēlējās vērtēt, vai kāds no tiesā iesniegtajiem pašvaldību argumentiem būtu pamatots, aicinot vispirms sagaidīt Satversmes tiesas lēmumu.

Plešs, kurš pārstāv partiju "Latvijas attīstībai" (LA), noliedza, ka būtu kādas īpašas domstarpības apvienības "Attīstībai/Par!" ietvaros starp LA un "Par!", kuru dēļ aizkavējusies viņa oficiāla virzīšana ministra amatam.

Kā vēstīts, partiju apvienība "Attīstībai/Par!" vides ministra amatam oficiāli izvirzījusi Pleša kandidatūru. Ministra amats kļuva vakants, kad no tā atkāpās Juris Pūce (AP), jo bija samelojis par Rīgas autostāvvietu caurlaides izmantošanu.

Uz augšu
Back