Noris arī iepirkumu procedūras par praktisku loģistiku jeb par to, kā vakcīnas tiks nogādātas līdz ārstniecības iestādēm, ģimenes ārstiem, skaidroja Viņķele, gan piebilstot, ka "Pfizer" vakcīnas ārkārtīgi sarežģītās loģistikas dēļ būs pieejamas tikai ārstniecības iestādēs.
Viņa arī norādīja, ka tik sarežģīta uzglabāšana un pārvietošana ir tikai "Pfizer" vakcīnām, bet pārējo vakcīnu, kuras Latvija sagaida, izvietošana ir pielīdzināma tām vakcīnām, ar kurām jau Latvijā strādā, piemēram, gripas vakcīnām.
Vaicāta, ko teiktu iedzīvotājiem, kas ar skepsi raugās uz vakcīnām pret Covid-19 ministre teica, ka šo skepsi saprot. "Es atturētos šos cilvēkus jelkādā veidā kategorizēt. Pieļauju, ka daļa šo cilvēku ļoti rūpīgi seko līdzi publikācijām par vakcīnām, un skaidrs, ka jaunai vakcīnai, kuras lietošana tikai sākas, var būt noteikta apjoma blaknes," viņa teica, piebilstot, ka cilvēkiem ir visas tiesības pavērot, kā šī vakcīna darbojas.
Vienlaikus ministre uzsvēra, ja vakcīnu reģistrē Eiropas Savienības Zāļu aģentūra, tad ir absolūts pamats uzticēties, ka tā ir droša un tai var būt blaknes, bet tās nebūs lielākas kā jebkurām citām zālēm.
Kā vēstīts, ja Latvijai laikus nebūs gatava Covid-19 vakcīnu pieejamības plāna, tad valsts var nonākt traģiskā situācijā, kad vakcīnas ir ieradušās vai varētu ierasties, bet nav izstrādāta visa ķēde to izplatīšanai, intervijā "Rīta panorāmai" trešdien sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Premjers teica, ka līdz šim no Veselības ministrijas ir sagaidījis vispārēju stratēģiju, bet aizvien gaida skaidru plānu, kas iekļautu informāciju par uzglabāšanas ķēdēm, loģistiku, par to, kā iedzīvotājus informēs, kā to visu uzskaitīs, kurš to administrēs.
Valdības vadītājs uzsvēra, ka valstij šis plāns, pie kura ministrija vēl strādā, ir nepieciešams, jo esam pieteikušies kopīgām, centralizētām vakcīnu piegādēm.