Kampaņā "Apturi melus!" skaidro, kāds patiesībā ir darbs ar Covid-19 pacientiem

FOTO: Ekrānšāviņš no video

Internetā aizvien vairāk parādās dažādas konspirācijas teorijas un spekulācijas saistībā ar Covid-19, apmelojot un nomelnojot mediķus. Lai skaidrotu, kā patiesībā notiek Covid-19 pacientu ārstēšana un mediķu darbs, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca sākusi īpašu akciju "Apturi melus!", TVNET uzzināja slimnīcā.

Akcijas ietvaros Rīgas Austrumu slimnīcas mediķi skaidros, kāda ir patiesā situācija, un katrā epizodē atspēkos kādu nepatiesu mītu.

Pirmajā epizodē par darbu ar Covid-19 pacientiem stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” Toksikoloģijas un sepses klīnikas anesteziologs-reanimatologs Roberts Stašinskis, kurš ikdienā ārstē smagākos vīrusa pacientus.

Mediķis norāda, ka liela daļa Covid-19 saslimušo var ārstēties mājās, tomēr patlaban tieši RAKUS šādu pacientu skaits ir "stipri liels" - tajā atrodas ap 230 pacientu ar Covid-19, kuriem ir nepieciešama mediķu uzraudzība. 

Ne visiem, kuri nonāk slimnīcā, ir jāatrodas intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļā, tomēr tajā patlaban mediķi cīnās par sešu cilvēku dzīvību. Šo pacientu stāvoklis ir ļoti smags - viņi ir pieslēgti mākslīgās plaušu ventilācijas aparātam, jo pašu plaušas praktiski vairs nedarbojas un šie cilvēki nespēj paši nodrošināt savas dzīvības funkcijas, skaidro ārsts. 

"Diemžēl stāvokļa smagums ir tik nopietns, ka ir ļoti liela iespēja, ka lielākā daļa šo pacientu diemžēl nomirs," atzīst Stašinskis. 

Šajā epizodē ārsts atspēko mītu, ka Covid-19 pacientu ārstēšanā tiek lietotas apšaubāmas, nepārbaudītas metodes. "Mūsu pacienti saņem visus nepieciešamos, pēc starptautiskām vadlīnijām atzītus medikamentus," uzsver Stašinskis. Taču nereti veselības sarežģījumi ir tik smagi, ka pacienti nonāk līdz plaušu ventilācijas aparātam, un diemžēl daļu no šiem cilvēkiem neizdodas glābt.

Stašinskis ikvienam iesaka ievērot vadošo epidemiologu un infektologu ieteikumus - distancēšanos, rūpīgu roku mazgāšanu un masku nēsāšanu. "Atcerieties vienu - maska ir nevis lai pasargātu jūs, bet lai jūs nejauši, esot infekcijas nēsātāji, neaplipinātu citus, kuriem saslimšana var beigties ar nokļūšanu intensīvajā terapijā un ar nāvi," uzsvēra mediķis, aicinot cilvēkus būt rūpīgiem vienam pret otru.

Uz augšu
Back