Par spiegošanu no Nīderlandes izraidīti divi Krievijas diplomāti

Vladimirs Putins FOTO: SPUTNIK/VIA REUTERS

Nīderlande izraida divus Krievijas diplomātus, kas tiek apsūdzēti spiegošanā, ceturtdien pavēstīja Nīderlandes izlūkdienests, norādot, ka valstī neitralizēts spiegu tīkls, kas interesējies par augsto tehnoloģiju sektoru.

Divi Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta (SVR) aģenti bijuši akreditēti diplomāti Krievijas vēstniecībā Hāgā, pavēstīja Vispārējais izlūkošanas un drošības dienests (AIVD).

Viens no Krievijas izlūkiem bija

"izveidojis vērā ņemamu avotu tīku, kas visi ir aktīvi vai ir bijuši aktīvi Nīderlandes augsto tehnoloģiju sektorā",

9

teikts AIVD paziņojumā.

Šis izlūks īpaši interesējies par uzņēmumiem, kas strādā ar mākslīgo intelektu, pusvadītājiem un nanotehnoloģijām - gan civilā, gan militārā pielietojuma.

"Šis izlūks maksāja dažiem indivīdiem apmaiņā pret informāciju," norādīja AIVD.

Otram izlūkam bijušas atbalsta funkcijas.

"Ārlietu ministrija abus izlūkus pasludinājusi par personām "non grata". Tas nozīmē, ka viņi vairs nevar darboties Nīderlandē kā diplomāti, un viņiem drīzumā valsts jāpamet," pavēstīja AIVD.

Dienu iepriekš Nīderlandē bāzētā Eiropas Zāļu aģentūra paziņoja, ka ir cietusi kiberuzbrukumā, kas bijis vērsts pret Covid-19 vakcīnas datiem. 

Tiesa gan, nav nekādu norāžu, ka šīs divas norises būtu saistītas.

2018.gadā pēc kiberuzbrukuma Hāgā Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijai (OPCW), kas tika īstenots no automašīnā uzstādītām iekārtām, Nīderlande izraidīja četrus spiegošanā aizdomās turētus Krievijas pilsoņus.

Uz augšu
Back