Apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem

LETA
Apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Apledojis ceļš pie Kandavas.
Apledojis ceļš pie Kandavas. Foto: Evija Trifanova/LETA

Sestdienas rītā apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 153 "Latvijas autoceļu uzturētāja" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Tallinas šosejas posmā Berģi - Bīriņu pagrieziens (Saulkrastu apvedceļš), Vidzemes šosejas posmā Rīga - Cēsu pagrieziens un Raunas pagrieziens - Vireši, Valmieras šosejas posmā no Murjāņiem līdz Strenčiem, uz Rīgas apvedceļa visa maršruta garumā, kā arī uz Daugavpils šosejas visa maršruta garumā un Bauskas šosejas posmā no Rīgas līdz Iecavai.

Tāpat arī Jelgavas šosejas posmā Jelgava - Meitene, Liepājas šosejas posmā Rīga - Liepāja, Ventspils šosejas posmā no Rīgas līdz Usmai, uz ceļa Liepāja - Rucava visā posmā, šosejas Grebņeva - Medumi posmā Rušenica - Medumi un uz Daugavpils apvedceļa visā posmā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Bauskas, Cēsu, Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Liepājas, Limbažu, Preiļu, Valkas un Valmieras apkaimē.

Saskaņā ar meteorologu datiem vakarā un naktī vietām austrumos turpinās sasalstošs lietus. Dienā gaidāms atkusnis, bet naktī gaisa temperatūra jau atkal pazemināsies zem 0 grādiem, tāpēc uz ceļiem daudzviet gaidāms apledojums.

Šādos laika apstākļos autobraucējus aicina būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, kā arī uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, kur melnā ledus varbūtība ir lielāka.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu