ES tiesa: Ungārija pārkāpusi ES aktus patvēruma jomā

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: EPA/Scanpix

Eiropas Savienības (ES) augstākā tiesa ceturtdien nolēma, ka Ungārija, liedzot dažiem migrantiem meklēt patvērumu un pārvietojot daudzus uz tranzīta nometnēm, pārkāpusi ES tiesību aktus.

"Ungārija nav izpildījusi saistības, kas tai atbilstoši ES aktiem ir procedūru jomā attiecībā uz starptautiskās aizsardzības nodrošināšanu," nolēma Eiropas Tiesa.

2015.gadā migrācijas krīzes kulminācijas laikā tūkstošiem migrantu, kas Eiropā ieradās no Āzijas, nonāca Ungārijā, lai tad tālāk dotos uz Rietumeiropas valstīm.

Premjerministra Viktora Orbāna nacionālkonservatīvā valdība daudzus migrantus ievietoja tranzīta zonās, ierobežojot viņu tiesības pretendēt uz patvērumu.

Ungārija nav ļāvusi migrantiem pamest apcietinājumu, kamēr tiek izskatītas viņu lietas, kā arī nav nodrošinājusi īpašu aizsardzību nepilngadīgajiem un mazaizsargātajiem, norādīja tiesa.

Ja lūgums par patvēruma piešķiršanu tika noraidīts, dažos gadījumos "policija šos pilsoņus piespiedu kārtā eskortēja no žoga otras puses, kas bija uzsliets dažus metrus no robežas ar Serbiju, uz zemes joslu, kur nebija nekādas infrastruktūras".

Šādi tika pārkāpta ES direktīva, kas nosaka standartus nelegālo imigrantu pārvietošanai.

"Liedzot piekļuvi starptautiskajai aizsardzības procedūrai, iesniedzējus, kas piesakās šai procedūrai, nelikumīgi apcietinot tranzīta zonās un pārvietojot trešo valstu pilsoņus, kas nelegāli uzturas valstī, uz robežzonu, neievērojot garantijas, kas noteiktas atpakaļ nosūtīšanas procedūrai, ir pārkāpti ES akti," preses paziņojumā norādīja tiesa.

Budapeštai vairākkārt izraisījušās domstarpības ar Briseli migrācijas un bēgļu politikas jomā, Orbāna valdībai apsūdzot ES, ka tā cenšas uzspiest masu migrāciju.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu