Krievijā veic reidu klosterī; aiztur ultrakonservatīvu priesteri

TVNET/AP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas policijas īpašā vienība otrdien veica reidu Sredņeuraļskas klosterī, lai aizturētu ultrakonservatīvu mācītāju, kurš kritizējis Kremli un Krievijas pareizticīgās baznīcas vadību, vēsta aģentūra AP.

Tēvs Sergejs tika uzreiz aizvests uz Maskavu, kur tiesa apstiprināja viņa arestu. Izmeklēšanas komiteja priesterim izvirzījusi apsūdzības par viņa runās izteiktajiem aicinājumiem "mirt par Krieviju", norādot, ka tas esot uzskatāms par aicinājumu uz pašnāvību. Priesteris apsūdzības noraida.

Garīdzniekam draud arī citas kriminālapsūdzības par klostera pārņemšanu savā varā.

65 gadus vecais priesteris, kurš noliedz Covid-19 esamību, aicināja savus sekotājus neievērot valdības noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus. Viņš dzīvoja klosterī netālu no Jekaterinburgas, kuru pirms  vairākiem gadiem bija dibinājis, un ar vairāku desmitu brīvprātīgo - daļa no tiem bija Austrumukrainas kara veterāni - palīdzību ieviesa tur savus noteikumus. No klostera aizgāja līdzšinējā klostera priekšniece un vairākas mūķenes.

Tēvs Sergejs dēvēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par "tēvzemes nodevēju", kurš kalpojot sātaniskai "pasaules valdībai", bet Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarhu Kirilu un citus augstākos garīdzniekus - par "ķeceriem", kuri jāatlaiž no amata.

Krievijas Pareizticīgo baznīca jūlijā par klostera noteikumu pārkāpšanu atņēma tēvam Sergejam klostera priekšnieka titulu, taču viņš lēmumam nepakļāvās un ignorēja policijas izmeklētāju izsaukumus uz pratināšanu. Vairāki simti priestera atbalstītāju izrādīja spēcīgu pretestību pret viņa padzīšanu no klostera, tāpēc vietējās amatpersonas un baznīcas pārstāvji vairākus mēnešus vairījās to darīt.

Tēvs Sergejs, dzimis Nikolajs Romanovs, padomju laikos bija policists. Pēc aiziešanas no policijas viņš tika notiesāts par slepkavību, laupīšanu un uzbrukumu. Piespriestais sods - 13 gadi cietumā. Pēc atbrīvošanas viņš pievērsās garīdzniecībai un sāka atvērt jaunas baznīcas Urālos.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu