Bērnu slimnīca izveido skaidrojošo animāciju par sejas aizsargmasku lietošanu visai ģimenei

FOTO: Publicitātes foto

Lai palīdzētu vecākiem, skolotājiem un citiem bērnu audzināšanā iesaistītajiem pārrunāt ar bērniem masku nēsāšanas nepieciešamību Covid-19 pandēmijas laikā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS) ir izveidojusi dzīvespriecīgu animāciju, informēja slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

Animācija iedzīvina Jāņa Šipkēvica radīto mūziku, kuras vārdu autors ir Marts Pujāts. Animācijas autore ir māksliniece Inese Vēriņa-Lubiņa.

"Šobrīd piedzīvojam laikus, kas nav līdzīgi nekam iepriekš pieredzētam. Un šādos apstākļos liels izaicinājums - atrast līdzsvaru starp drosmi uzticēties un "nestāvēšanu malā". Es ļoti cienu Latvijas mediķus, viņu viedokli, zināšanas, un esmu ārkārtīgi pateicīgs par viņu titānisko darbu un neatlaidību. Ceru, ka šī dziesmiņa atvieglos mūsu ceļu uz kopīgu sapratni un atveseļošanos," komentēja Šipkēvics.

Savukārt BKUS virsārste Renāte Snipe atzina, ka, strādājot ar bērniem, ir novērojusi, ka viņi ir gatavi pieņemt pārmaiņas un noteikumus, ja viņiem, gluži tāpat kā pieaugušajiem, izskaidro to nepieciešamību.

"Masku nēsāšana ir vienkārša, droša un var pasargāt mūs ne tikai no Covid-19, bet arī no citiem slimību ierosinātājiem un alergēniem, ko medicīnā zinām jau sen. Ceru, ka šī animācijas filmiņa būs vērtīgs palīgs sarunu sākšanai ar mūsu mazākajiem sabiedrības pārstāvjiem," pauda Snipe.

Bērnu slimnīcas ārsti atgādina, ka medicīnas personāls un cilvēki, kas potenciāli varētu inficēt citus, ir izmantojuši šo aizsardzības līdzekli visā pasaulē jau gadu desmitiem, lai pasargātu apkārtējos. Tāpat arī cilvēkiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ ir novājināta imunitāte, piemēram, bērniem ar onkoloģiskām kaitēm ārstēšanās laikā, maskas ir bijis un joprojām ir svarīgs veids, kā sevi pasargāt.

Uz augšu
Back