Kongress apstiprina Baidena uzvaru
Teksta tiešraides arīvs

  • Trešdien ASV Kapitolijā iebruka Trampa atbalstītāji
  • Tika pārtraukta prezidenta vēlēšanu rezultātu apstiprināšana
  • Ceturtdienas rītā kā vēlēšanu uzvarētājs oficiāli apstiprināts Baidens
  • Ielaušanās rezultātā miruši četri cilvēki
ASV jaunievēlētais prezidents Džo Baidens. FOTO: iTechGuru/shutterstock.com

ASV Kongress īsi pirms ceturtdienas rītausmas formāli apstiprinājis Džo Baidena uzvaru 2020.gada ASV prezidenta vēlēšanās, vēsta aģentūra AP.

Pēc elektoru kolēģijas balsojuma apstiprināšanas Kongresā Tramps paziņojis, ka notiks mierīga varas nodošana, tomēr vienlaikus atkārtoja nepatiesās apsūdzības par krāpšanos vēlēšanās.

"Lai arī es absolūti nepiekrītu vēlēšanu iznākumam un fakti ir manā pusē, neskatoties uz to, 20.janvārī notiks varas pāreja, ievērojot kārtību," teikts Trampa pārstāvja "Twitter" kontā.

"Lai gan tas nozīmē beigas dižākajam pirmajam termiņam prezidentūras vēsturē, tas ir tikai sākums mūsu cīņai, lai Ameriku atkal padarītu dižu!" piebildis Tramps.

Trampa pieeja viņa "Twitter" kontam uz laiku tikusi bloķēta.

ASV tiesas noraidījušas vairāk nekā 60 Trampa kampaņas iesniegtās prasības saistībā ar 3.novembra ASV prezidenta vēlēšanu rezultātiem.

Trešdien pēc aizejošā ASV prezidenta Donalda Trampa mītiņa Vašingtonā viņa atbalstītāji ielauzās ASV Kapitolijā, kur kongresmeņiem bija paredzēts apstiprināt Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās. 

Iebrukums uz vairākām stundām pārtrauca Kongresa sesiju, taču pēc tam darbs turpinājās. 

Kongresmeņi trešdienas vakarā, kad ēka atkal bija pasludināta par drošu, sanāca, lai pabeigtu elektoru balsu skaitīšanu. Īsi pirms rītausmas tika oficiāli apstiprināti vēlēšanu rezultāti.

Viceprezidents Maiks Penss paziņoja oficiālos vēlēšanu rezultātus - Baidens saņēmis 306 elektoru balsis, bet Tramps ieguvis 232 elektoru balsis.

"Jūs neuzvarējāt," teica Penss, vēršoties pie cilvēkiem, kas dažas stundas pirms tam bija iebrukuši Kapitolijā.

Trešdienas nemieros miruši četri cilvēki, paziņojušas amatpersonas. Aizturēti 52 cilvēki.

Uz augšu
Back