Rīgas ielās strādā visa ziemas tehnika

Ilustratīvs foto. FOTO: Shutterstock

Rīgas ielās šorīt strādā visa ziemas tehnika, bet sniega apjoms uz brauktuvēm, īpaši Daugavas labajā krastā, aizvien ir liels, tāpēc var veidoties slīdēšana, informē Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Visa ziemas tehnika galvaspilsētas ielās strādā kopš nakts. Autovadītāji tiek aicināti braukt uzmanīgi un laicīgi plānot maršrutu.

Jau vakar ap plkst.19 sniega tīrīšana uz ielām un tiltiem tika sākta trešo reizi, bet veloceļu tīrīšana pilsētā tika veikta nepārtraukti, norādīja departamentā. Neraugoties uz to, jārēķinās, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām un veloinfrastruktūras var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī īsi pēc brauktuves tīrīšanas.

Prioritāri tiek tīrītas maģistrālās ielas, tilti, pārvadi, veloinfrastruktūra un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas. Tādēļ trešdienas rītā īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi var veidoties tieši uz mazākas nozīmes ielām, norādīja departamentā.

Braukšanas apstākļi ietekmē arī sabiedriskā transporta kustību. SIA "Rīgas satiksme" dati liecina, ka autobusu un trolejbusu vidējais kavēšanās laiks otrdien bija ap 15 minūtēm, kamēr tramvajiem būtisku kavējumu nebija. Ilgākie kavējumi - līdz 20 minūtēm - otrdien veidojās 5., 17., 18., 23. un 25.trolejbusa maršrutos.

Pasažieriem jārēķinās, ka turpinoties intensīvai un ilgstošai snigšanai, sabiedriskā transporta kustības kavējumi var būt arī šodien.

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, intensīva snigšana un spēcīgs vējš turpināsies vismaz līdz trešdienas pusdienlaikam. Tādēļ departaments aicina transportlīdzekļu vadītājus sniegputeņa laikā ievērot īpašu piesardzību, savlaicīgi plānot maršrutu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Sekojot meteorologu prognozēm, ziemas uzturēšanas tehnika turpinās strādāt ar pilnu jaudu arī turpmākās dienas, līdz snigšanas intensitāte ievērojami mazināsies, solīja departamentā.

Par bīstamām situācijām uz Rīgas ielām un tiltiem ieteicams informēt Satiksmes departamenta Satiksmes vadības centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 8000 3600.

 
Uz augšu
Back