Pārstāvju palāta nobalso par Trampa impīčmentu
Papildināts

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV Pārstāvju palāta trešdien nobalsoja par prezidenta Donalda Trampa impīčmentu, vēsta ASV raidsabiedrība CNN. 

Trampa impīčmentu atbalstīja 232 Pārstāvju palātas likumdevēji, no kuriem 10 bija no viņa Republikāņu partijas, bet pārējie - no Demokrātu partijas. Pret bija 197 delegāti, no kuriem 10 bija no viņa Republikāņu partijas, bet pārējie - no Demokrātu partijas.

Tādējādi Tramps kļuvis par pirmo prezidentu ASV vēsturē, kas impīčmentu piedzīvojis divas reizes. 

47

Šoreiz impīčmenta balsojums tika rīkots par Trampam izvirzītu apsūdzību "musināšanā uz dumpi" sakarā ar viņa atbalstītāju iebrukumu ASV Kapitolijā 6.janvārī.

Pēc pārstāvju palātas balsojuma, Trampa impīčmenta jautājums vēl jāizskata ASV Senātā. 

Impīčmenta procedūras tālākie soļi gan nav skaidri. Senāta republikāņu vairākuma līderis Mičs Makonels iepriekš nav piekritis sasaukt Senāta ārkārtas sēdi pirms ieplānotās darba atsākšanas 19.janvārī. 

Tas nozīmē, ka impīčmenta apsūdzību izskatīšana Senātā nenotiks laikā, kamēr Tramps vēl pilda savus pienākumus. Trampa prezidentūras termiņas beidzas 20.janvārī, kad prezidenta amatā tiks inaugurēts Džo Baiens. 

Makonels pavēstīja, ka īsajā laikā līdz Džo Baidena inaugurācijai prezidenta amatā 20.janvārī Senāts nevar veikt "godīgu vai nopietnu" prāvu.

"Ņemot vērā noteikumus, procedūras un Senāta precedentus, kas nosaka prezidenta impīčmenta prāvas, vienkārši nav nekādu iespēju, ka godīga vai nopietna prāva varētu noslēgties pirms ievēlētā prezidenta Baidena zvēresta nodošanas nākamajā nedēļā," pavēstīja Makonels.

"Pat ja Senāta process sāktos šonedēļ un virzītos ātri, gala verdiktu nevarētu pieņemt līdz prezidenta Trampa aiziešanai no amata," norādīja Makonels.

Viņš atgādināja, ka iepriekšējās impīčmenta prāvas - Endrū Džeksona 1868.gadā, Bila Klintona 1999.gadā un Trampa pagājušajā gadā - ilga attiecīgi 83 dienas, 37 dienas un 21 dienu.

ASV Senāta demokrātu mazākuma līderis Čaks Šūmers uzsvēra, ka Makonels var sākt impīčmenta prāvu nekavējoties, ja viņš izvēlēsies sasaukt Senātu uz ārkārtas sesiju. Ja ne, tad procesu varētu sākt pēc Baidena inaugurācijas, norādīja Šūmers.

Uz augšu
Back