NBS piedāvā pārņemt Covid-19 vakcinācijas loģistiku

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks FOTO: Zane Bitere/LETA

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šodien tiksies ar veselības ministru Danielu Pavļutu (AP), lai piedāvātu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) atbalstu Veselības ministrijai (VM), pārņemot vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku.

Kā aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā (AM), NBS rīcībā ir nepieciešamā ekspertīze un resursi, lai varētu sniegt palīdzību VM un pārņemtu vakcinācijas loģistikas plānošanu un izpildi, kā arī ar šiem jautājumiem saistīto koordināciju.

Kā norāda Pabriks, NBS ir profesionāli virsnieki un instruktori, kuri savu dienestu ir veltījuši, lai pēc iespējas efektīvāk plānotu nodrošinājumu, transporta loģistiku un atbalstu kaujas vienībām. "Uzskatu, ka šī pieredze un zināšanas var būt ļoti noderīgas, palīdzot veselības nozarei nodrošināt pēc iespējas ātrāku un drošu vakcīnu nogādāšanu un šī procesa koordināciju visa valstī," piedāvājumu sniegt palīdzību skaidro aizsardzības ministrs Pabriks.

Viņš cer, ka šodien gaidāmās tikšanās laikā vienosies ar Pavļutu par sadarbību minētajos jautājumos.

Kopš pavasara aizsardzības nozare jau sniegusi atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā visā Latvijā. Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs sadarbībā ar NBS pārņēma individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu valsts rezervju pārvaldīšanu un turpina veikt nepieciešamo centralizēto valsts iepirkumu organizēšanu.

NBS sniedz atbalstu, sadarbojoties ar valsts un pašvaldību institūcijām un palīdzot sabiedrībai. Tāpat NBS un Zemessardze sniedz atbalstu Valsts robežsardzei Eiropas Savienības ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, bet Valsts policijai - komandantstundas uzraudzīšanā. Tāpat NBS un Zemessardzes vienības turpina sniegt atbalstu pašvaldībām un vairākiem sociālās aprūpes centriem Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Uz augšu
Back