Navaļniju aizturējusi policija
Papildināts

FOTO: Reuters/ScanPix

Maskavas Šeremetjevas lidostā aizturēts Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš svētdien atgriezās no Berlīnes, kur viņš ārstējās pēc saindēšanas ar nervus paralizējošo vielu “Novičok”. 

Navaļnijs aizturēts pases kontroles  laikā, kad policisti lūguši Navaļniju doties viņam līdzi, vēsta Krievijas medijs “Meduza”. 

Policisti gan atteikušies atbildēt uz jautājumu, vai viņš ticis aizturēts. 

Navaļnija advokātei Olgai Mihailovai, kura kopā ar Navaļniju ieradās no Berlīnes, nav ļauts iet kopā ar viņu. 

Par pašreizējo Navaļnija atrašanās vietu nekāda informācija netiek sniegta.

131

Neilgi pirms aizturēšanas brīfingā Šeremetjevas lidostā Navaļnijs pavēstīja, ka ir priecīgs atgriezties Krievijā un viņu nepavisam nebaida aizturēšanas un jaunas kriminālvajāšanas perspektīva. "Šī ir pati labākā diena pēdējos piecos mēnešos," sacīja Navaļnijs.

Krievijas Federālais sodu izpildes dienests (FSIN) apstiprinājis Navaļnija aizturēšanu, vēsta “Ria Novosti”. 

FSIN iepriekš norādīja, ka tikšot sperti soļi Navaļnija aizturēšanai, jo viņš neievērojot "viņam tiesas uzliktos pienākumus" un "izvairās no kriminālsodu izpildes inspekcijas kontroles". 

"2021.gada 17.janvārī Šeremetjevas lidostā FSIN operatīvās pārvaldes meklēšanas nodaļas darbinieki aizturējuši ar nosacītu sodu notiesāto Alekseju Navaļniju, kurš no 2020.gada 29.decembra atrodas meklēšanā par vairākkārtējiem pārbaudes laika pārkāpumiem," teikts FSIN paziņojumā.

"Tālākus mērus Navaļnijam noteiks tiesa. Līdz tiesas lēmumam viņš atradīsies zem apsardzes. Pilsoņa Navaļnija aizturēšana notikusi atbilstoši FSIN Maskavas priekšnieka lēmumam, saskaņā ar kuru viņš tika izsludināts meklēšanā par sistemātiskiem pārbaudes laika nosacījumu pārkāpumiem," pavēstīja FSIN.

Runa ir par tā dēvēto "Yves Rocher" krimināllietu. Tās rezultātā Navaļnijam tika piespriesti trīsarpus gadi nosacīta cietumsoda. 

Maskavas tiesa 2014.gada decembrī atzina brāļus Navaļnijus par vainīgiem krāpšanā un uzņēmuma "Yves Rocher" līdzekļu izlaupīšanā, kā arī piesprieda Aleksejam Navaļnijam trīsarpus gadu nosacītu cietumsodu un piecu gadu pārbaudes laiku, bet viņa brālim Oļegam - trīsarpus gadu ieslodzījumu vispārējā režīma kolonijā. 

Tiesas noteiktais pārbaudes laiks beidzās 2020.gada 30.decembrī. 

Lidsabiedrības "Pobeda" pasažieru lidmašīnai ar Navaļniju svētdien bija jānosēžas Maskavas Vnukovas lidostā, taču neilgi pirms nosēšanās tā tika novirzīta uz Maskavas Šeremetjevas lidostu.

Kā pavēstīja "Pobeda", tās trīs reisi pārvirzīti uz Šeremetjevas lidostu, jo Vnukovas lidosta tehnisku iemeslu dēļ slēgta. "Telegram" kanāls "Baza" ziņo, ka Vnukovas lidostā salūzusi sniega novākšanas tehnika.

Vnukovas lidostā svētdien tika pastiprināti drošības pasākumi un organizācija "OVD-Info" ziņo, ka svētdien Maskavā saistībā ar Navaļnija atgriešanos aizturēti 53 cilvēki.

Navaļnijam pērnā gada 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, un ar saindēšanās simptomiem viņš nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā.

22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.

Uz augšu
Back