Rinkēvičs: Latvija ir gatava rīkot pasaules čempionātu hokejā

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs FOTO: Reuters/ScanPix

Latvija ir gatava izvērtēt visa pasaules čempionāta hokejā rīkošanu, mikroblogošanas vietnē "Twitter" pirmdienas vakarā vēsta ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ministrs norāda, ka viņš atzinīgi vērtē Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Padomes pieņemto lēmumu atņemt Minskai 2021.gada pasaules čempionāta rīkotājas tiesības, uzsverot, ka tas ir pareizs signāls, "ka sports netiks izmantots autoritāru režīmu labā".

Rinkēvičs atzīmēja, ka Latvija cienīs tās uzņemtās saistības un ir gatava izvērtēt visa čempionāta rīkošanu.

Jau ziņots, ka pirmdien IIHF Padomes sēdē Minskai atņemtas 2021.gada pasaules čempionāta rīkotājas tiesības, vēsta IIHF.

8

2021.gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču Latvijas valdība nevēlējās rīkot turnīru kopā ar Baltkrieviju, jo tās pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms pielieto represijas pret mierīgajiem protestētājiem.

IIHF Padome pirmdien attālinātā sēdē izskatīja jautājumu, vai Baltkrievijai arī turpmāk uzticēt daļu no 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanas.

Šobrīd nav zināms, kurai valstij tiks uzticētas iepriekš Minskā paredzētās spēles, bet kā viens no variantiem tiek izskatīta visa čempionāta uzticēšana Latvijai.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi.

Uz augšu
Back