Krievija brīdina Navaļnija atbalstītājus nemudināt tautu uz masu protestiem

Aleksejs Navaļnijs. FOTO: SCANPIX

Krievijas prokurori ceturtdien brīdinājuši aizturētā Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija atbalstītājus neaicināt tautu uz neatļautiem protestiem.

Sakarā ar aicinājumiem uz protestiem policija ceturtdien aizturējusi Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juristus Ļubovu Soboļu un Vladlenu Losju. Tāpat Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša tviterī raksta, ka policija ieradusies arī pie viņas, taču viņa atsakās policistus ielaist.

Pēc viņas advokātes ierašanās Jarmiša aizturēta un nogādāta policijas iecirknī. Aizturēšanas iemesli viņai nav paskaidroti.

Losjam, kurš ir Baltkrievijas pilsonis, uzdots līdz 25.janvārim pamest Krieviju un viņam aizliegts iebraukt Krievijā līdz 2023.gada 27.novembrim.

Aizturēts arī FBK izmeklēšanas nodaļas darbinieks Georgijs Alburovs, kuru policisti aizturējuši Maskavas Ļeņingradas dzelzceļa stacijā.

Navaļnija štābi Kaļiņingradā un Ļipeckā ziņo, ka tiek aizturēti viņu brīvprātīgie aktīvisti.

Navaļnijs svētdien tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

Maskavas Himku tiesa pirmdien Navaļniju apcietināja uz 30 dienām līdz 15.februārim.

Otrdien FBK publicēja video ar izmeklēšanas materiāliem par pili Melnās jūras krastā, kas, kā noprotams, pieder Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Jarmiša šodien sacīja, ka teju divas stundas garais video skatīts vairāk nekā 40 miljonus reižu. Tas kļuvis par skatītāko Navaļnija video vietnē "YouTube".

Video pavadīja aicinājumi uz masu protestiem pret Kremli šajā nedēļas nogalē.

Krievijas prokurori šodien brīdināja Navaļnija atbalstītājus neaicināt tautu uz "nelegāliem masu protestiem", un norādīja, ka tiesībsargājošām iestādēm ieteikts īstenot preventīvus pasākumus un administratīviem līdzekļiem vērsties pret pārkāpējiem, ja nepieciešams.

Pēc video publiskošanas internetā Navaļnija atbalstītāji sociālajos medijos aicināja atbalstīt Navaļniju un publicēja video, kuros aicināja cilvēkus sestdien iziet ielās, lai protestētu pret Kremli.

Krievijas informācijas tehnoloģiju un mediju uzraugs "Roskomnadzor" trešdien brīdināja sociālo mediju platformas nepopularizēt aicinājumus uz protestiem.

"Roskomnadzor" paziņoja, ka oficiāli darījis zināmu sociālajiem tīkliem "TikTok" un "VKontakte", ka tiem jābeidz izplatīt "nelegāla informācija, kas iesaista nepilngadīgos pretlikumīgās aktivitātēs".

Navaļnijs pēdējos gados ir publicējis vairāku izmeklēšanu rezultātus par Putina sabiedroto uzkrātajām bagātībām, bet otrdien publiskotais video ir pirmā reize, kad tik garš materiāls veltīts konkrēti Putinam.

Navaļnija 2017.gadā publiskotais video par bijušā premjerministra Dmitrija Medvedeva bagātībām skatīts 38 miljonus reižu un pēc video publiskošanas Krievijā izcēlās masu protesti.

Navaļnija komanda kopš video publiskošanas saņēmusi ziedojumos desmit miljonus rubļu (112 387 eiro), ziņu aģentūrai AFP šodien atklāja Jarmiša.

Kremlis noliedzis, ka iespaidīgā pils Melnās jūras krastā pieder Putinam, un aicināja krievus "nesūtīt naudu krāpniekiem".

Uz augšu
Back