39 Vjetnamas migrantu nāve: Lielbritānijas tiesa piespriež vainīgajiem bargus sodus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
39 cilvēki atrasti miruši kravas auto Lielbritānijā
39 cilvēki atrasti miruši kravas auto Lielbritānijā Foto: EPA/Scanpix

 Londonas tiesa piektdien cilvēku kontrabandistu grupējuma līderiem, kas ir notiesāti par 39 Vjetnamas migrantu nāvi 2019.gada oktobrī Eseksā smagās automašīnas kravas nodalījumā, piespriedusi bargus cietumsodus.

Mehāniķis George Nika no Eseksas Austrumanglijā un transporta uzņēmuma vadītājs Ronans Hjūzs no Ziemeļīrijas atzīti par grupējuma līderiem. Nikam piespriesti 27, bet Hjūzam - 20 gadi cietumā.

Sods piespriests arī diviem kravas auto šoferiem. Morisam Robinsonam piespriesti 13 gadi un četri mēneši cietumā, bet Īmonam Harisonam - 18 gadi cietumā.

Notiesātajiem ieslodzījumā būs jāpavada vismaz divas trešdaļas piespriestā termiņa, nevis tikai 50%, kā tas mēdz būt parasti, nosprieda tiesnesis, kas iepriekš, izsakoties par upuriem, norādīja, ka viņi gājuši bojā mokošā nāvē. 

Prāvas gaitā Londonā tiesā izskanēja liecības, ka upuri atrasti Eseksā rūpnieciskajā zonā novietotas automašīnas konteinerā.

Auto devies no Denkerkas Francijā uz Zēbrigi Beļģijā, bet no turienes ar prāmi ieradies Lielbritānijā.

Upuri bijuši 15 līdz 44 gadus veci, un katrs maksājis vairāk nekā 10 000 sterliņu mārciņu par nogādāšanu kontrabandas ceļā no Vjetnamas uz Lielbritāniju.

Pavadījuši aizzīmogotajā konteinerā vismaz 12 stundas, upuri nosmakuši, kad temperatūra sasniegusi 38,5 grādus.

Kā secināms no liecībām upuru telefonos, viņi mēģinājuši celt trauksmi un, sākot trūkt gaisam, nosūtījuši atvadu vārdus tuviniekiem, tiesā liecināja amatpersonas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu