T, 10.08.2022.

Ungārijas valdība vēlas palielināt kontroli pār sociālajiem medijiem

TVNET/LETA
Ungārijas valdība vēlas palielināt kontroli pār sociālajiem medijiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns Foto: AP/Scanpix

Ungārijas konservatīvā valdība vēlas stingrāk regulēt sociālo mediju, tostarp "Facebook" un "Twitter", darbību, otrdien paziņojusi Ungārijas tieslietu ministre Judīte Varga.

"Mūsdienās ikvienu var izslēgt no interneta telpas bez kādas oficiālas, caurskatāmas, pareizas procedūras," sociālajā tīklā "Facebook" norādījusi Varga.

"Maiznieki, frizieri, pensionāri, skolotāji, mazi un lieli uzņēmēji, kā arī valsts amatpersonas, var tikt aizliegtas" raksta ministre, pavēstot, ka tamdēļ pavasarī nolēmusi iesniegt parlamentā likumprojektu, kas regulētu tehnoloģiju gigantu aktivitātes Ungārijā.

Varga pagājušajā nedēļā apgalvoja, ka "Facebook" slepus un politisku iemeslu dēļ padarījis viņas profilu redzamu mazākam skaitam sociālā tīkla lietotāju.

"Fcebook" preses pārstāvis ministres apsūdzības noraidīja.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, kurš atrodas pie varas kopš 2010.gada, lielā mērā ir pakļāvis tradicionālos medijus savai kontrolei.

Tajā pašā laikā viņa popularitāte gados jaunāko vēlētāju vidū ir ievērojami mazāka nekā vidēji sabiedrībā, un vairāki politologi pieļauj, ka tādēļ Orbāns vēlas iegūt lielāku ietekmi pār sociālajiem medijiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu