Pk, 19.08.2022.

Esi vērīgs: Krāpnieki izsūta viltus e-pastus, aicinot vakcinēties pret Covid-19

TVNET/LETA
Esi vērīgs: Krāpnieki izsūta viltus e-pastus, aicinot vakcinēties pret Covid-19
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Unsplash

Krāpnieki izsūta viltus e-pastus ar aicinājumiem vakcinēties pret Covid-19, informēja Veselības ministrijā (VM).

 

VM aicina būt uzmanīgiem un ignorēt šo un citus e-pastus ar aizdomīgiem aicinājumiem vakcinēties.

Tāpat ministrijā norāda, ka drīz ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja pieteikties savai vakcīnai pret Covid-19 īpaši veidotā vietnē, kuras pārvaldītājs būs VM. Pieteikšanās notiks, autorizējoties caur portālu "Latvija.lv", kur norādītie dati tiks rūpīgi aizsargāti un lietoti vakcinācijas rindas plānošanai.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Latvijā "Cert.lv" aģentūrai LETA norādīja, ka ir informēta par krāpnieciskajiem e-pastiem, kuros iedzīvotāji tiek aicināti it kā pieteikties vakcinācijai. Patlaban notiekot apstākļu noskaidrošana.

"Cert.lv" aicina aktuālo informāciju par vakcināciju iegūt no oficiālām vietnēm un pirms jebkādas personīgās informācijas ievadīšanas rūpīgi izvērtēt tīmekļa vietni, pārlūka programmā redzamo vietnes adresi un to, kādā ceļā uz šo vietni nokļuvāt.

Jau ziņots, ka iedzīvotāju agrīnajai reģistrācijai vakcinēšanai pret Covid-19 tiks izmantota vietne "manavakcina.lv", liecina vakcinēšanas plāns.

Vienas stundas laikā portāla "manavakcina.lv" testa versijā iespēju pietiekties vakcīnai pret Covid-19 izmantoja 700 cilvēki, žurnālistiem iepriekš pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

"Tas nebija tā pat domāts, ka būtu iespēja publiski pieteikties. Tika veikti sistēmas testi, un kaut kāda daļa sabiedrības bija pamanījusi, ka šī mājaslapa ir pieejama internetā," atgadījumu skaidroja ministrs.

Cilvēki, kas pieteicās šajā testa versijā, tiks informēti par iespēju pieteikties, kad tas būs iespējams, tomēr viņu patlaban sniegtie dati nevarēs tikt izmantoti vēlāk.

Pavļuts uzsver, ka šobrīd vietne darbojas testa vidē. Šobrīd pieeja tai slēgta. "Uzlabosim un oficiāli informēsim par agrīnās pieteikšanās rīka palaišanu," atzīmēja ministrs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu